Finał Ligi Europy. Chelsea - Arsenal. Zobacz wideo z dekoracji

Chelsea wygrała Ligę Europy pokonując w finale Arsenal 4:1. Bohaterem meczu został Eden Hazard, który zdobył dwie bramki i miał asystę. Zobacz film wideo z dekoracji piłkarzy Chelsea.

Bartosz Zimkowski
Na zdjęciu radość piłkarzy Chelsea po triumfie w Lidze Europy 2019 PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu radość piłkarzy Chelsea po triumfie w Lidze Europy 2019

Po pierwszej połowie na stadionie w Baku nie było goli. W drugiej odsłonie Chelsea FC między 49. a 65. minutą strzeliła aż trzy gole i przekreśliła nadzieje Arsenalu na wygranie Ligi Europy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea 4:1.

Bohater finału Eden Hazard zapowiedział, że odchodzi z Chelsea. - Podjąłem już decyzję, teraz czekam tylko na porozumienie obu klubów. W futbolu jednak nigdy nic nie jest pewne - powiedział.

- Gra w Premier League była moim marzeniem i dokonałem tego w jednym z największych klubów na świecie. Teraz chcę nowego wyzwania, o czym zresztą mówiłem już po mundialu w Rosji. Myślę, że nadszedł najlepszy czas - dodał.

Z kolei Maurizio Sarri liczy, że pozostanie w Chelsea na kolejny sezon. - Myślę, że zdobycie Ligi Europy pokazuje, że zasłużyłem na pozostanie na stanowisku trenera Chelsea. To jednak tylko moja opinia i to nie wystarczy. Sezon skończył się godzinę temu i muszę porozmawiać z działaczami, właścicielem i dyrektorem. Muszę wiedzieć, co klub może dla mnie zrobić i co ja mogę poprawić dla klubu - przyznał.