Mistrzostwa świata U-20. Rekordowy mecz Norwega. Erling Haland strzelił dziewięć goli Hondurasowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Wojciech Szubartowski / PressFocus / Na zdjęciu: Erling Haland
Newspix / Wojciech Szubartowski / PressFocus / Na zdjęciu: Erling Haland

Bohaterem popołudnia w mistrzostwach świata U-20 był Erling Haland, który strzelił dziewięć goli w wygranym 12:0 meczu Norwegii z Hondurasem. W pojedynku na szczycie grupy C reprezentacja Urugwaju zwyciężyła 2:0 z Nową Zelandią.

Erling Haland szalał w konfrontacji z Hondurasem. 18-letni Norweg z Red Bulla Salzburg dopadł przeciwników już w 7. minucie, a później nie miał dla nich litości. W pierwszej połowie Haland strzelił cztery gole, a jego drużyna zeszła do szatni z prowadzeniem 5:0 i miała w kieszeni komplet punktów. Piłkarze z Hondurasu byli w kompletnej rozsypce i nie znali sposobu na zatrzymanie nastolatka, który punktował ich z zimną krwią.

Rewelacyjny Norweg strzelił kolejne pięć goli po przerwie i tym samym zdystansował swój wcześniejszy pamiętny wyczyn z 1 lipca 2018 roku, kiedy w lidze norweskiej zdobył cztery bramki w meczu Molde FK. Haland jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców mistrzostw świata U-20 i pierwszym zawodnikiem w ich historii, który popisał się tak fenomenalną kanonadą. Wcześniej rekordzistą był Brazylijczyk Adailton, który wbił sześć goli Korei Południowej.

Drużyna ze Skandynawii wygrała 12:0, ale nie jest pewna awansu z trzeciego miejsca, musi czekać na inne rozstrzygnięcia, więc nie wiadomo, czy jej bohater będzie mieć szansę na poprawienie statystyk.

Reprezentacje Urugwaju i Nowej Zelandii solidarnie wygrały swoje mecze z Norwegią oraz Hondurasem, więc w bezpośrednim pojedynku walczyły o pierwsze miejsce w grupie. Celestes wyszli na prowadzenie 1:0 w 40. minucie dzięki strzałowi Darwina Nunesa. W doliczonym czasie Brian Rodriguez ustalił wynik na 2:0 i zapewnił Urugwajowi trzecie zwycięstwo w mistrzostwach.

Na pewno z turniejem żegna się beznadziejny w czwartek Honduras. Nie zapunktował, nie strzelił gola, stracił 19. Odebrał Tahiti tytuł najgorszego zespołu mistrzostw.

Grupa C:

Norwegia - Honduras 12:0 (5:0) 1:0 - Erling Braut Haland 7' 2:0 - Erling Braut Haland 20' 3:0 - Leo Ostigard 30' 4:0 - Erling Braut Haland (k.) 36' 5:0 - Erling Braut Haland 40' 6:0 - Jens Hauge 46' 7:0 - Erling Braut Haland 50' 8:0 - Erling Braut Haland 67' 9:0 - Erling Braut Haland 77' 10:0 - Eman Marković 82' 11:0 - Erling Braut Haland 88' 12:0 - Erling Braut Haland 90'

Nowa Zelandia - Urugwaj 0:2 (0:1) 0:1 - Darwin Nunes 40' 0:2 - Brian Rodriguez 90'