Finał Ligi Europy 2019. Piłkarze Chelsea tak świętowali, że uniemożliwili przemowę Abramowiczowi

Piłkarze Chelsea wygrali z Arsenalem 4:1 w finale Ligi Europy 2019. Najpierw swój sukces świętowali na murawie stadionu w Baku, a później feta przeniosła się do szatni. Do niej wszedł Roman Abramowicz, ale nie mógł wygłosić przemowy.

Szymon Łożyński
Roman Abramowicz Getty Images / Paul Gilham / Roman Abramowicz
Roman Abramowicz, właściciel Chelsea FC, na żywo z trybun stadionu w Baku oglądał tegoroczny finał Ligi Europy. Biznesmen miał powody do zadowolenia, bowiem piłkarze The Blues zdominowali Arsenal w drugiej połowie i pokonali lokalnych rywali aż 4:1.

Po ostatnim gwizdku sędziego, wśród podopiecznych Maurizio Sarriego zapanowała wielka radość. Najpierw gracze Chelsea odebrali puchar na murawie stadionu. Później wraz z trofeum przenieśli się do szatni, gdzie dalej świętowali.

Dziennikarze angielskiego "The Sun" poinformowali, że do szatni triumfatorów zszedł także Roman Abramowicz. Właściciel klubu miał zamiar wygłosić przemowę. Tyle tylko, że nie pozwolili mu na nią piłkarze, którzy w euforii po zwycięstwie w finale, rzucali różnym przedmiotami w szatni.

- Wszedł i próbował mówić, ale chłopacy rzucali w jego stronę różnymi rzeczami, dlatego wyszedł - powiedział David Luiz, obrońca londyńskiego klubu, cytowany przez "The Sun".