KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Mesut Oezil wziął ślub. Piękny gest piłkarza Arsenalu

W piątek Mesut Oezil i Amine Guelse powiedzieli sobie sakramentalne "tak". To wyjątkowy dzień nie tylko dla nowożeńców, ale i dla dzieci na całym świecie. Wszystko za sprawą pięknego gestu młodej pary.

Dawid Borek
Dawid Borek
Na zdjęciu od lewej Amine Guelse i Mesut Oezil Instagram / m10_official / Na zdjęciu od lewej Amine Guelse i Mesut Oezil
"Wielu krewnych, znajomych i kibiców pytało nas o nasze życzenia na ślub. Jako zawodowy piłkarz jestem w szczęśliwej i uprzywilejowanej pozycji, ale zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w specjalnym projekcie, który jest bliski naszym sercom" - przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Mesut Oezil.

Zamiast prezentów ślubnych, piłkarz Arsenalu i jego przyszła żona Amine Gulse prosili o wpłaty na cele charytatywne. Środki zostaną przeznaczone na 1000 operacji dla potrzebujących dzieci (m.in. po oparzeniach, z rozszczepem wargi i podniebienia) na całym świecie.

Dzieci trafią pod opiekę lekarzy z Niemiec i Szwajcarii. "Te operacje zmienią ich całe życie" - raduje się Mesut Oezil, który nie po raz pierwszy pomaga potrzebującym.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Many fans have asked me, my close relatives and friends about our wishes for tomorrow's wedding. As a professional footballer I am in a fortunate and privileged position. However, I invite everyone who is willing and able to help to support a very special project close to both of our hearts that we will undertake with @big.shoe11! Amine and I will bear the expenses for surgeries of 1000 children in need. I’d be happy if in addition, many more treatments all over the world can be fulfilled. If you would like to help this good cause, please click the link in my bio. I have really taken the team at BigShoe and the passion they treat their young patients with to my heart. BigShoe works alongside German and Swiss Doctors to help children all around the world by providing life changing surgeries. Burns, club feet & clefts are medical conditions that developing countries struggle to treat due to lack of doctors, money and medicine. We have already worked together for surgeries in Brazil (Worldcup 2014), in Africa (2016) and in Russia (2018). Now we want to go the next step and help children worldwide. #M1Ö @gulseamine

Post udostępniony przez Mesut Özil (@m10_official)

W 2014 roku piłkarz Arsenalu przekazał swoje wynagrodzenie za wygranie mistrzostw świata z reprezentacją Niemiec - ok. 240 tys. funtów - na operacje 23 brazylijskich dzieci.

Na mocy kontraktu z Arsenalem Mesut Oezil zarabia 350 tysięcy funtów netto tygodniowo. Jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz:
Baku dobrym wyborem na Euro 2020? "Miasto samo w sobie jest kapitalne!"
Eliminacje Euro 2020. Macedonia Północna - Polska: to jest napad! Jerzemu Brzęczkowi zazdrości cała Europa

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Drugi ślub Macieja Rybusa, a potem kadrowe obowiązki. "Stres był trochę większy"
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×