Sparing: Jagiellonia Białystok zaczęła przygotowania od zwycięstwa, pozytywny występ młodzieży

Jagiellonia Białystok pokonała 3:0 (0:0) Pogoń Siedlce w swoim pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu. Bramki zdobyli tzw. "młodzieżowcy": Patryk Klimala (2) i Szymon Łapiński.

Kuba Cimoszko
drużyna Jagiellonii Białystok przed II połową sparingu z Pogonią Siedlce Archiwum prywatne / Michał / Na zdjęciu: drużyna Jagiellonii Białystok przed II połową sparingu z Pogonią Siedlce
Bezbarwna pierwsza część i dobrze rokująca druga. Tak w skrócie można podsumować pierwszy sparing Jagiellonii Białystok podczas zgrupowania w mazowieckiej Kępie. Trener Ireneusz Mamrot zdecydował się wystawić dwie różne jedenastki w obu połowach. Lepiej spisała się ta mniej doświadczona.

Premierowe 45 minut było nadspodziewanie bardzo wyrównane. Gracze drugoligowej Pogoni Siedlce nie odstawali od rywali z Lotto Ekstraklasy, lecz nie potrafili zawiązać składnej akcji. Zaskakująco podobnie było też po drugiej stronie placu gry, więc działo się niewiele. To rozzłościło szkoleniowca Jagi, który w jej trakcie przekazał sporo uwag dla swoich podopiecznych, ale ci niewiele z nich realizowali i po jej zakończeniu zostali ukarani dodatkowym kwadransem biegania.

- Nie mogę być zadowolony z tego, jak zespół funkcjonował w pierwszej połowie. Oczywiście, było kilka zmian i kilku nowych zawodników, ale nie można wszystkiego tym usprawiedliwiać - nie krył rozczarowania Mamrot w wypowiedzi dla oficjalnej strony internetowej klubu.

W drugiej odsłonie nerwów było już mniej, a nieliczni widzowie zgromadzeni przy boisku treningowym zobaczyli kilka ciekawych akcji. W Jagiellonii pojawiło się więcej młodych graczy, co zaskakująco dobrze podziałało na jej postawę i rozwiązało worek z bramkami. Do siatki przeciwnika dwukrotnie trafił Patryk Klimala (głową po centrze Jakuba Wójcickiego oraz efektownym "lobem" w sytuacji sam na sam z bramkarzem) i raz Szymon Łapiński (po podaniu od Karola Struskiego zwiódł obrońcę i uderzył technicznie w górny róg bramki). Ponadto bliski zdobycia gola był Mikołaj Nawrocki, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Warto zaznaczyć, że mecz Jagi z Pogonią był nieoficjalnym debiutem Juana Camary (nie wyróżnił się niczym szczególnym). Zabrakło zaś drugiego z letnich nabytków klubu z Podlasia, bramkarza Krsevana Santiniego. Nie zagrali też m. in. Ivan Runje (doskwiera mu uraz jeszcze z poprzedniego sezonu) oraz Mile Savkovic (na razie trenuje z niepełnym obciążeniem), a zaledwie przez kilkanaście minut zaprezentował się Arvydas Novikovas, który jest łączony z transferem do Legii Warszawa.

Dodajmy też, że sztab szkoleniowy białostoczan już wcześniej zapowiadał, że zamierza tak rotować składem, by w sparingach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami ogrywali się niemal wszyscy dostępni gracze, zaś z tymi mocniejszymi podstawowa kadra ma się stopniowo klarować.

Jagiellonia rozegra jeszcze dwa sparingi w Kępie: ze słowackim MFK Rużemberok (26 czerwca) oraz z Wigrami Suwałki (29 czerwca).

Jagiellonia Białystok - Pogoń Siedlce 3:0 (0:0)
1:0 - Patryk Klimala 53’
2:0 - Szymon Łapiński 78’
3:0 - Patryk Klimala 79’

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz (46' Hubert Gostomski) - Andrej Kadlec (46' Jakub Wójcicki), Bartosz Kwiecień (46' Michał Ozga), Zoran Arsenić (46' Nemanja Mitrović), Bodvar Bodvarsson (46' Guilherme Sitya) - Martin Pospisil (46' Marko Poletanović), Taras Romanczuk (46' Mikołaj Nawrocki) - Martin Kostal (46' Szymon Łapiński; 79’ Arvydas Novikovas), Przemysław Mystkowski (46' Karol Struski), Juan Camara (46' Jesus Imaz) - Bartosz Bida (46' Patryk Klimala).

Pogoń Siedlce: Piotr Smołuch (46' Józef Burta) - Adam Pazio (46' Sebastian Krawczyk), Maciej Wichtowski (46' Paweł Łydkowski), Oskar Koprowski*, Bartłomiej Olszewski (46' Tomasz Margol) - Jakub Romanowicz* (46' Kamil Walków), Piotr Marciniec (72' Bartłomiej Olszewski), Patryk Kostyk* (72' Bartosz Wiktoruk), Bartosz Wiktoruk (46' Dominik Barciak), Dariusz Brągiel (46' Tomasz Zając) - Kacper Wełniak* (72' Jakub Płomiński)

* - zawodnik testowany

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!