Puchar Narodów Afryki: pewne zwycięstwo Kamerunu z Gwineą Bissau, Ghana na remis z Beninem

Udany start w Pucharze Narodów 2019 zaliczyła reprezentacja Kamerunu. W meczu 1. kolejki grupy F Kameruńczycy uporali się z Gwineą Bissau, wygrywając 2:0. Natomiast Ghana zremisowała z Beninem 2:2.

Tomasz Rosiński
Stephane Bahoken Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Stephane Bahoken
Kameruńska drużyna była zdecydowanym faworytem starcia z Gwineą i od początku rywalizacji mocno ruszyła do przodu. Podopieczni Clarence'a Seedorfa dłużej utrzymywali się przy piłce, lepiej operowali futbolówką, ale w pierwszej połowie nie byli w stanie zaskoczyć defensywy rywala.

Zespół z Kamerunu wynik spotkania otworzył dopiero w 66. minucie po stałym fragmencie gry. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Karl Toko Ekambi, a celnie główkował Yaya Banana.

Nie minęło 180 sekund, a było 2:0 dla Kameruńczyków. Stephane Bahoken znalazł się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie, gdyż piłka odbiła się od jednego z przeciwników, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Jonasa Mendesa.

Gwinejczycy mogli pokusić się o bramkę honorową, ale strzały w wykonaniu Piquetiego oraz Juary'ego Soaresa były niecelne.

W drugim meczu tej grupy Ghańczycy dość niespodziewanie zremisowali z Benińczykami. Ghańska drużyna prowadziła 2:1 po trafieniach braci - Andre'a Ayewa i Jordana Ayewa.

Jednakże plany Ghanie pokrzyżowała przede wszystkim czerwona kartka dla Johna Boye'a w 55. minucie konfrontacji. W drugiej połowie starcia Benin po golu Mickaela  Pote'a (skompletował dublet) doprowadził do remisu i ostatecznie wywalczył punkt w tej potyczce.

2:2 - Mickael Pote 63'

Czerwona kartka: John Boye (Ghana) w 55. minucie.

Puchar Narodów Afryki 2019, gr. F

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Ghana 3 1 2 0 4:2 5
2 Kamerun 3 1 2 0 2:0 5
3 Benin 3 0 3 0 2:2 3
4 Gwinea Bissau 3 0 1 2 0:4 1

Czytaj też: -> Puchar Narodów Afryki: Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Republikę Południową Afryki -> Puchar Narodów Afryki: bezbarwna Tunezja. Dwa celne strzały i remis z Angolą

Czy Kamerun wygra zmagania w grupie F Pucharu Narodów Afryki?