Puchar Narodów Afryki: Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało Republikę Południową Afryki

Udany początek Wybrzeża Kości Słoniowej na Pucharze Narodów Afryki 2019. Iworyjczycy w swoim pierwszym meczu wygrali z Republiką Południową Afryki (1:0).

Maciej Siemiątkowski
radość reprezentantów Wybrzeża Kości Słoniowej PAP/EPA / Na zdjęciu: radość reprezentantów Wybrzeża Kości Słoniowej
Dwa lata temu Puchar Narodów Afryki nie ułożył się po myśli reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Wtedy Iworyjczycy zaczęli od bezbramkowego remisu z Togo i ostatecznie nie wyszli z grupy. W tym roku podopieczni Ibrahimy Kamary na początek zmagań w grupie D wygrali 1:0 z Republiką Południowej Afryki.

Zwycięzcy rzadziej byli przy piłce, ale zdominowali statystykę strzałów. Z trzech celnych, tylko jeden trafił do siatki Ronwena Williamsa. W 65. minucie Jonathan Kodjia dostał podanie z lewej strony od Maksa Gradela i trafił na 1:0.

W pierwszej połowie doskonałą sytuację z rzutu wolnego miał Nicolas Pepe. Zawodnik Lille OSC był bardzo blisko, ale piłka huknęła w poprzeczkę. Reprezentacja RPA nie wypracowała sobie ani jednej klarownej okazji. Przez 90 minut byli w stanie oddać tylko jedno niecelne uderzenie.

-> Senegal pewnie pokonał Tanzanię

Wybrzeże Kości Słoniowej wywalczyło trzy punkty i zrównało się z pierwszym Maroko w tabeli grupy D. Obie ekipy wygrały swoje mecze 1:0 i następnej serii spotkań zmierzą się ze sobą. Za to RPA zagra z Namibią.