The Championship: Saganowski na ławce, 24 minuty Ślusarskiego

Po raz kolejny w barwach Southampton nie pojawił się <B>Marek Saganowski</b>. W 42. kolejce The Championship doszło jednak do sensacji, bowiem Święci pokonali lidera Bristol City i uciekli ze strefy spadkowej. Bristol utrzymało pierwszą pozycję.

W pierwszym meczu kolejki Scunthorpe United zremisowało przed własną publicznością z Sheffield Wedensday 1:1. W 66. minucie na boisku pojawił się Bartosz Ślusarski i był to dla niego drugi mecz w The Owls. Debiut zanotował kilka dni temu i wówczas zagrał osiem minut. W meczu z The Iron nie zdołał oddać nawet jednego strzału.

Z kolei Saganowski po raz ostatni zagrał w barwach Southampton prawie miesiąc temu i od tamtego czasu nie znajduje uznania w oczach menedżera. Święci wygrali wreszcie po trzech meczach i uciekli ze strefy spadkowej, do której wpadł zespół Barnsley grający w niedzielę w FA Cup.

Zadowolony może być zespół Watfordu, który wygrał swoje spotkanie pokonując Coventry City 2:0 i nadal zajmuje czwarte miejsce ze stratą tylko dwóch punktów do lidera. Dodatkowo Szerszenie mają jeden zaległy mecz do rozegrania. Pluć w brodę mogą sobie piłkarze Plymouth Argyle. Przegrali bowiem przed własną publicznością z Charltonem Athletic 1:2. The Addicks już od trzeciej minucie grali w osłabieniu, a dodatkowo przegrywali 0:1. Jednal dwa gole Lity z drugiej połowy zapewniły Charltonowi zwycięstwo i awans na ósme miejsce. Tymczasem kapitalnym hat-trickiem w sobotnie popołudnie popisał się James Beattie. Były reprezentant Anglii potrzebował zaledwie siedmiu minut, aby zdobyć trzy gole i jego Sheffield United pokonało Leicester City 3:0.