Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków uległa GKS-owi Bełchatów

W trzecim sparingu w trakcie przygotowań do sezonu Wisła Kraków uległa 1:2 GKS-owi Bełchatów. To pierwsza przegrana przez Białą Gwiazdę gra kontrolna.

Maciej Kmita
Paweł Brożej (z lewej) i Jakub Łabojko (z prawej) Newspix / Bartek Ziółkowski / Na zdjęciu: Paweł Brożej (z lewej) i Jakub Łabojko (z prawej)
O zwycięstwie beniaminka I ligi zadecydowały dwa gole Artura Golańskiego z pierwszej połowy. Kapitan GKS-u najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kacpra Chorążki na Przemysławie Zdybowiczu, a potem pokonał młodego golkipera Wisły uderzeniem sprzed pola karnego.

Biała Gwiazda honorową bramkę zdobyła dopiero w 87. minucie, kiedy Krzysztof Drzazga zamienił na gola podanie Pawła Brożka. W ostatnich sekundach spotkania Wisła grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Balickiego.

Krakowianie zatrzymali się w Bełchatowie w drodze powrotnej z Warki, w której przebywali na tygodniowym zgrupowaniu. Spotkanie z GKS-em było trzecim sparingiem Białej Gwiazdy w letniej przerwie. Wcześniej wiślacy pokonali Reprezentację Powiatu Suskiego (2:0) i drugiego po GKS-ie beniaminka I ligi - Radomiaka Radom (2:1).

Kolejnym rywalem drużyny Macieja Stolarczyka będzie Sandecja Nowy Sącz (03.07).

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 2:1 (2:0)
1:0 - Golański (k.) 19'
2:0 - Golański 31'
2:1 - Drzazga 87'

GKS:

I połowa: Daniel Niźnik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel, Artur Golański, Adrian Małachowski, Wiktor Putin, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz (21' Maciej Mas).

II połowa: Paweł Lenarcik - Bartłomiej Lisowski, Paweł Czajkowski, Mikołaj Bociek, Mateusz Szymorek - Dawid Kocyła, Damian Michalak, Marcin Ryszka (71' Konrad Matuszewski), Dawid Flaszka, Bartłomiej Bartosiak - Maciej Mas (76' Daniel Chwałowski).

Wisła:

I połowa: Kacper Chorążka - David Niepsuj, Dawid Szot, Rafał Janicki, Rafał Pietrzak - Szymon Stasik, Rafał Boguski, Kamil Wojtkowski, Aleksander Buksa, Michał Mak - Denys Bałaniuk.

II połowa: Michał Buchalik - Daniel Morys, Marcin Wasilewski, Lukas Klemenz, Łukasz Burliga - Krzysztof Drzazga, Vullnet Basha (49' Artur Balicki), Patryk Plewka, Vukan Savicević, Emmanuel Kumah - Paweł Brożek.