Pierwszy gol Arkadiusza Klimka w łotewskiej lidze

W sobotę na Łotwie zainaugurowano nowy sezon miejscowej ekstraklasy piłkarskiej (Virsliga). W 1. kolejce spotkań wicemistrz kraju, Metalurgs Lipawa, zmierzył się w łotewskiej stolicy z drużyną Olimps/ASK Ryga. Kibice, którzy pojawili się na stadionie Daugava zobaczyli w sumie cztery gole.

Wojciech Święch

Wszystkie one padły po przerwie. Pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobyli gospodarze. Jej autorem był Dmitrijs Ši?uks.

Jednak odpowiedź Metalurgsa była niemal natychmiastowa. Pomiędzy 60. i 62. minutą zawodnicy z Lipawy dwukrotnie pokonali stołecznego golkipera. Najpierw futbolówkę w siatce umieścił Ričardas Beniušis, a potem Vladimirs Kamešs.

Wynik spotkania na 3:1 dla gości w 90. minucie ustalił były piłkarz Zagłębia Lubin - Arkadiusz Klimek. Polak przebiegł pomiędzy dwoma rywalami i uderzeniem lewą nogą z 7 metrów skierował piłkę do bramki. Nasz rodak pięć minut wcześniej pojawił się na murawie.

Olimps/ASK Ryga - FK Metalurgs Lipawa 1:3 (0:0)
1:0 - Ši?uks 55'
1:1 - Beniušis 60'
1:2 - Kamešs 62'
1:3 - Klimek 90'