Liga Mistrzów. Piast - BATE. Uros Korun: Mieliśmy mecz pod kontrolą, zabrakło koncentracji

- Karnego moim zdaniem nie było. Przy drugim golu dla BATE staliśmy dobrze w strefie. Czasem wszystko robisz dobrze, ale oni zrobili to lepiej - mówił po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów obrońca Piasta Gliwice, Uros Korun.

Michał Fabian
Uros Korun Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Uros Korun
Do 80. minuty rewanżowego spotkania z BATE Borysów w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wszystko układało się po myśli mistrzów Polski. Piast Gliwice prowadził 1:0 po golu Jakuba Czerwińskiego, a rywale nie potrafili oddać celnego strzału. Wówczas jednak nieodpowiedzialnie zachował się Frantisek Plach.

Słowak niepotrzebnie wyszedł z bramki i sfaulował rywala w polu karnym. Hervaine Moukam wyrównał uderzeniem z 11 metrów, a kilka minut później trafił Zachar Wołkow. BATE po zwycięstwie 2:1 awansowało do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

- Zabrakło nam koncentracji w ostatnich minutach. Mieliśmy mecz pod kontrolą, ale niestety przegraliśmy - mówił obrońca Piasta Uros Korun w rozmowie z reporterem Polsatu Sport.

Słoweniec został zapytany o błędy, jakie gliwicka drużyna popełniła w końcówce. -  Karnego moim zdaniem nie było. Musimy to zobaczyć na wideo - odparł Korun.

Drugi gol dla BATE padł po precyzyjnym dośrodkowaniu Igora Stasewicza i uderzeniu głową Wołkowa. - Wiedzieliśmy, że Stasewicz to świetny zawodnik i ma super dośrodkowania. Ciężko powiedzieć, czy popełniliśmy błąd. Myślę, że staliśmy dobrze w strefie. Poszła świetna piłka, nabiegał piłkarz, który strzelił gola. Czasem stoisz dobrze, wszystko robisz dobrze, ale oni zrobili to lepiej - tłumaczył Korun.

Gliwiczan czekają teraz mecze z Riga FC w II rundzie eliminacji Ligi Europy (25 lipca i 1 sierpnia) - więcej TUTAJ>>. Wcześniej jednak zainaugurują rozgrywki PKO Ekstraklasy. W sobotę (20 lipca, godz. 20) podejmą Lecha Poznań.

- Dla nas teraz ważna jest sobota. Mamy mecz z Lechem u siebie. Musimy zresetować głowy - zakończył Korun wywiad w Polsacie Sport.

Jakim wynikiem zakończy się sobotni mecz PKO Ekstraklasy Piast - Lech?