Sparing. Borussia Dortmund pokonała Liverpool FC. 45 minut Łukasza Piszczka

Piłkarze Borussii Dortmund lepsi 3:2 od Liverpool FC prowadzonego przez ich byłego trenera Juergena Kloppa. W pierwszej połowie zagrał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Borussia Dortmund
Mecz rozegrany w Stanach Zjednoczonych miał ładunek emocji i nie zabrakło w nim zwrotów akcji. Paco Alcacer rozpoczął strzelanie już w 3. minucie, ale Borussia Dortmund w pierwszej połowie jeszcze nie zdobyła przewagi potrzebnej do zwycięstwa. Dopadł ją Harry Wilson i do przerwy było 1:1.

Decydujący okazał się fragment między 53. a 58. minutą, w którym przedstawiciel Bundesligi wypracował sobie zaliczkę 3:1. Na gole Thomasa Delaneya i Jacoba Bruuna Larsena odpowiedział tylko Thian Brewster z rzutu karnego w 75. minucie. To było ostatnie słowo podopiecznych Juergena Kloppa. Triumfator Ligi Mistrzów został pokonany przez wicemistrza Niemiec.

W pierwszej połowie w drużynie z Dortmundu grał Łukasz Piszczek. Prawie całe spotkanie spędził na boisku nowy-stary lider defensywy Borussii - Mats Hummels. Po przerwie wszedł Thorgan Hazard i zaznaczył swój występ asystą przy golu innego zmiennika Delaneya.

Liverpool FC na razie bez piłkarzy zaangażowanych w niedawno zakończone turnieje Copa America i Puchar Narodów Afryki. Juergen Klopp nie skorzystał więc z Alissona, Mohameda Salaha, Roberto Firmino czy Sadio Mane. Szczególnie w ofensywie szansę pokazania się dostali piłkarze z drugiego planu, ale tak skuteczni jak Borussia nie byli.

Liverpool FC - Borussia Dortmund 2:3 (1:1)
0:1 - Paco Alcacer 3'
1:1 - Harry Wilson 35'
1:2 - Thomas Delaney 53'
1:3 - Jacob Bruun Larsen 58'
2:3 - Thian Brewster (k.) 75'

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne (60' Trent Alexander-Arnold), Joel Matip (60' Virgil van Dijk), Joe Gomez (60' Dejan Lovren), Yasser Larouci (60' Andrew Robertson) - Alex Oxlade-Chamberlain (60' Georginio Wijnaldum), Fabinho (60' Jordan Henderson), James Milner (61' Adam Lewis) - Harry Wilson (61' Curtis Jones), Divock Origi (61' Rhian Brewster), Ryan Kent (61' Benjamin Woodburn)

Borussia: Marwin Hitz - Łukasz Piszczek (46' Mateu Morey), Omer Toprak (46' Leonardo Balerdi), Mats Hummels (81' Manuel Pherai), Raphael Guerreiro (46' Nico Schulz) - Jadon Sancho (46' Thorgan Hazard), Julian Weigl (46' Axel Witsel), Julian Brandt (46' Jacob Bruun Larsen), Gio Reyna (46' Marius Wolf) - Mario Goetze (46' Marco Reus) - Paco Alcacer (46' Thomas Delaney)

Żółte kartki: Larouci, Brewster (Liverpool) oraz Hummels (Borussia)

Czy Borussia Dortmund awansuje do fazy pucharowej Ligi Mistrzów?