Legia pożegna Arkadiusza Malarza i Kaspera Hamalainena

Przed niedzielnym spotkaniem Legii z Pogonią Szczecin Arkadiusz Malarz i Kasper Hamalainen będą mieli okazję pożegnać się z kibicami. Z propozycji nie skorzystali Michał Kucharczyk i Miroslav Radović. Wszyscy zawodnicy odeszli z klubu latem.

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Arkadiusz Malarz Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Arkadiusz Malarz
Malarz grał w Legii w latach 2016-19, zdobył trzy mistrzostwa i puchar Polski, był kapitanem drużny i występował z klubem w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dla Legii zagrał w sumie 138 razy.

Hamalainen był zawodnikiem drużyny rok krócej niż Malarz, wygrał trzy mistrzostwa i dwa puchary kraju i rozegrał 114 meczów. Obaj piłkarze są obecnie wolnymi zawodnikami.

Z propozycji klubu nie skorzystali Michał Kucharczyk i Miroslav Radović. Zawodnicy wcześniej krytykowali Legię za brak takiej możliwości, ale z różnych powodów nie mogli pojawić się w Warszawie. Kucharczyk jest obecnie w Rosji i negocjuje kontrakt z nową drużyną.

ZOBACZ WIDEO: Forma Piątka i Milika mobilizacją dla Lewandowskiego? "Współpracujemy, a nie rywalizujemy. Zyskują wszyscy"

Malarz i Hamalainen będą mieli okazję podziękować kibicom za wiele lat gry piętnaście minut przed rozpoczęciem niedzielnego meczu ligowego z Pogonią Szczecin.

Czy Legia pożegna swoje ikony? Klub ucieka od tematu

- Arkadiusz Malarz był fundamentalną postacią zespołu. Spektakularnymi interwencjami regularnie ratował punkty dla drużyny. Hamalainen miał wyjątkową umiejętność strzelania goli w starciach o najwyższym ciężarze gatunkowym.

- Podziękujmy za ich zaangażowanie i emocje, jakie dostarczyli nam w ostatnich sezonach. Zaproszenie do pożegnania z kibicami otrzymali również inni wybitni zawodnicy, Miroslav Radović i Michał Kucharczyk, którzy po ostatnim sezonie opuścili zespół, ale z różnych przyczyn nie mogli pojawić się na stadionie - czytamy na oficjalnej stronie Legii.

Początek meczu Legia - Pogoń o godzinie 17.30.

Media: Michał Kucharczyk trafi do Rosji

Czy Legia zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×