Sparing. Liverpool - Napoli: klęska triumfatora Ligi Mistrzów. Gol Arkadiusza Milika

Duża niespodzianka w Edynburgu. W meczu sparingowym, Napoli aż 3:0 pokonało triumfatora Ligi Mistrzów Liverpool. Jedną z bramek dla Włochów zdobył Arkadiusz Milik.

Michał Piegza
piłkarze SSC Napoli Getty Images / SSC NAPOLI / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli
W Edynburgu byliśmy świadkami niespodzianki. Triumfator Ligi Mistrzów Liverpool przegrał aż 0:3 z Napoli. Wicemistrzowie Anglii w pierwszej połowie nie oddali celnego strzału na bramkę rywala, w którego składzie znaleźli się Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, a na ławce całe spotkanie przesiedział Hubert Idasiak.

Włosi prowadzenie objęli w 17. minucie, kiedy lewą stroną przez niemal pół boiska biegł z piłką Lorenzo Insigne. Napastnik zszedł w kierunku w środka pola i uderzył w okolice dalszego słupka. Simon Mignolet nie mógł odbić precyzyjnego strzału.

Dwanaście minut później Napoli podwyższyło prowadzenie. I znowu udział przy golu miał Insigne, który dogrywał z lewej strony. Wydawało się, że podanie jest adresowane do Driesa Mertensa. Do piłki doszedł jednak w okolicach narożnika pola bramkowego Milik i wślizgiem uderzył do bramki.

Liverpool do siatki rywala trafił w doliczonym czasie pierwszej połowy. Efektowny strzał pod poprzeczkę Georginio Wijnalduma nie mógł jednak zostać zaliczony. Zawodnik The Reds był na metrowym spalonym.

Wydawało się, że po zmianie stron Liverpool zaatakuje i będzie w stanie odrobić straty. Tymczasem w 52. minucie zespół z Neapolu podwyższył prowadzenie. Strzał Insigne odbił Mignolet. Piłka spadła pod nogi Amina Younesa, a ten z kilku metrów wbił ją do siatki.

Juergen Klopp dokonywał zmian, co nie pomagało jego zespołowi w stwarzaniu okazji bramkowych. Dobrą szansę na uratowanie honoru Anglików miał dopiero w końcówce Harry Wilson, jednak w bramce dobrze interweniował Meret.

Liverpool FC - SSC Napoli 0:3 (0:2)
0:1 - Insigne 17'
0:2 - Milik 29'
0:3 - Younes 52'

Liverpool: Simon Mignolet - Trent Alexander-Arnold (73' Joe Gomez), Joel Matip (62' Dejan Lovren), Virgil van Dijk (79' Sepp van den Berg), Andrew Robertson (74' Ki-Jana Hoever) - Fabinho (79' Bobby Duncan), Jordan Henderson (62' Adam Lallana), James Milner (79' Harvey Elliott)- Georginio Wijnaldum (79' Adam Lewis), Alex Oxlade-Chamberlain (62' Harry Wilson), Divock Origi (62' Rhian Brewster).

Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo (61' Elseid Hysaj), Nikola Maksimović (61' Sebastiano Luperto), Kostas Manolas (46' Vlad Chiriches), Mario Rui (46' Faouzi Ghoulam) - Jose Callejon, Piotr Zieliński, Simone Verdi (61' Gianluca Gaetano), Dries Mertens (46' Amin Younes) - Lorenzo Insigne, Arkadiusz Milik (74' Gennaro Tutino).

Sędzia: Bobby Madden.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Liverpool w sezonie 2019/2020 ponownie wygra Ligę Mistrzów?