ICC: Milan - Benfica. Słabe noty Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek słabo wypadł w sparingowym meczu z Benficą (0:1) w ramach International Champions Cup rozgrywanego w USA. Media wystawiły mu kiepskie noty za występ. "Nie mógł znaleźć swojego miejsca na boisku" - piszą włoscy dziennikarze.

Karol Wasiek
Na zdjęciu przy piłce: Krzysztof Piątek Getty Images / Jamie Squire/International Champions Cup / Na zdjęciu przy piłce: Krzysztof Piątek
Polak ponownie znalazł się w podstawowym składzie AC Milan. W poprzednim, przegranym 0:1 meczu z Bayernem, reprezentant Polski był widoczny, ale mało efektywny. Teraz był nieco aktywniejszy, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Piątek oddał dwa obiecujące, ale niecelne uderzenia. W 35. minucie napastnik Milanu dostał podanie na wolne pole od Hakana Calhanoglu i huknął z kilkunastu metrów w boczną siatkę.

W 44. minucie Piątek był jeszcze bliżej zdobycia gola. Aż złapał się za głowę, kiedy zobaczył, że piłka przeturlała się pół metra obok słupka po strzale z centralnej części pola karnego. Polak miał problem z odpowiednim nastawieniem celownika.

"Słaby, bez siły i mocy. Niewidoczny" - pisze portal "milannews24.com", który wystawił Piątkowi notę "4,5".  Serwis "milanlive.it" dał Polakowi notę "5,5", argumentując to tym, że polski napastnik nie mógł znaleźć swojego miejsca na boisku. - Starał się, walczył, ale to nie był jego dzień - czytamy.

Najwyższą notę ("6") Piątek otrzymał w serwisie "pianetamilan.it". - Jego ruchy są właściwe, ale jeszcze mu czegoś brakuje. W pierwszej połowie miał dwie bardzo dobre okazje, ale nie wykorzystał ich. Może trzyma wszystko na oficjalne mecze? - pytają dziennikarze z tego portalu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zdobędzie więcej niż 20 bramek w Serie A w sezonie 2019/2020?