The Championship: Leeds United zaczęło sezon od zwycięstwa, grał Mateusz Klich

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Leeds United zaczęło sezon 2019/2020 od zwycięstwa. Drużyna Mateusza Klicha bez trudu pokonała na wyjeździe Bristol City 3:1.

Podopieczni Marcelo Bielsy wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie, a po przerwie jeszcze dwukrotnie je podnosili. Gola stracili dopiero w ostatnim kwadransie.

Mateusz Klich pojawił się w podstawowym składzie gości, jednak nie miał bezpośredniego udziału przy bramkach. W sumie spędził na boisku 76 minut, po czym zastąpił go Helder Costa.

->Manchester City zdobył Tarczę Wspólnoty! Zdecydowały rzuty karne

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Leeds przesiedzieli dwaj inni Polacy - Kamil Miazek oraz Mateusz Bogusz.

->PKO Ekstraklasa: Lech Poznań nadal liderem, zobacz tabelę

Bristol City - Leeds United 1:3 (0:1) 0:1 - Pablo Hernandez 27' 0:2 - Patrick Bamford 57' 0:3 - Jack Harrison 72' 1:3 - Andreas Weimann 79'

Czy Leeds United awansuje do Premier League?