Ligue 1. Słabe noty Kamila Glika po fatalnej inauguracji sezonu

"W interwencjach regularnie spóźniony" - tak grę Kamila Glika w pierwszym meczu sezonu Ligue 1 podsumował serwis footmercato.com. Drużyna Polaka AS Monaco przegrała u siebie z Olympique Lyon 0:3.

Michał Fabian
Kamil Glik Newspix / Pascal Della Zuana/Icon Sport / Na zdjęciu: Kamil Glik
Kamil Glik był kapitanem AS Monaco w piątkowym spotkaniu z Olympique Lyon. Polak nie może niestety zaliczyć meczu inaugurującego sezon Ligue 1 do udanych. W piątkowy wieczór ekipa Leonardo Jardima przegrała u siebie 0:3.

Pierwszego gola dla Lyonu już w 5. minucie strzelił Moussa Dembele, głową pakując piłkę do siatki. Glik nie zdążył doskoczyć do rywala. Kolejne bramki padały po uderzeniach z dystansu Memphisa Depaya i Lucasa Tousarta.

Glik został dość surowo oceniony przez francuskie media. "Zawinił już w 5. minucie, gubiąc krycie przy golu Dembele. Obrońca miał problemy z upilnowaniem napastnika Lyonu. Rzadko był dobrze ustawiony, w interwencjach regularnie spóźniony. To niepokoi na przyszłość" - czytamy w serwisie footmercato.com.

Dziennikarze wspomnianego portalu przyznali Polakowi notę "3" (w skali 1-10). Najgorszą w ekipie gospodarzy (trójkę dostali także bramkarz Benjamin Lecomte oraz obrońca Fode Ballo-Toure). Piłkarzem meczu został Dembele (8).

Portal madeinfoot.com także uznał Glika za najsłabszego w AS Monaco, wystawiając mu "dwójkę". Innego zdania byli dziennikarze RMC Sport. W ich opinii Glik zasłużył na "czwórkę".

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Które miejsce w sezonie 2019/20 Ligue 1 zajmie AS Monaco?