II liga: pierwsza wygrana Lecha II Poznań na szczeblu centralnym

Lech II Poznań zwyciężył 2:0 ze Skrą Częstochowa. Drużyna z Wielkopolski ma komplet punktów po pierwszym w sezonie występie na swoim terenie.

Lech II Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Lech II Poznań
We Wronkach zmierzyły się drużyny z ostatnich miejsc w tabeli. W dwóch kolejkach otwierających sezon Lecha II Poznań było stać na zdobycie jednego punktu, a Skra Częstochowa poniosła porażki. Falstartu gości dopełniało odpadnięcie w rundzie wstępnej Pucharu Polski wskutek przegranej z Ruchem Chorzów.

Drużyna Rafała Ulatowskiego została wzmocniona doświadczonymi Lubomirem Satką, Tomaszem Cywką i Maciejem Makuszewskim. W jedenastce był też znany z jesiennych meczów w elicie Filip Marchwiński. Ten ostatni był jednym z pięciu zawodników Lecha urodzonych w 2000 roku lub później. Pomimo posiłków średnia wieku w zespole z Wronek pozostała więc niska.

Jeden z juniorów Lecha strzelił premierowego gola dla zespołu rezerw na szczeblu centralnym. W 40. minucie Karol Smajdor przejął piłkę na skraju pola karnego, ułożył ją sobie na prawej stopie i pokonał Mikołaja Biegańskiego technicznym strzałem. Kolejorz prowadził zasłużenie 1:0 po mało emocjonującej pierwszej połowie, w której warto było wyróżnić już tylko strzał Wiktora Pleśnierowicza w poprzeczkę.

Po przerwie mecz otworzył się i był ciekawszy. Paradoksalnie choć spotkanie stało się dynamiczne, to wynik nie zmieniał się jeszcze dłużej niż w pierwszej części. Blisko wyrównania było w 69. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam interweniował nogami bramkarz Lecha. Karol Szymański wyrastał na bohatera spotkania, ponieważ w 81. minucie obronił spektakularnie również uderzenie Dawida Wolnego. Po przeciwnej stronie boiska skuteczniejszy był Paweł Tupaj, który w 88. minucie, krótko po wejściu z ławki rezerwowych, strzelił gola na 2:0.

Lech II odniósł historyczne zwycięstwo na szczeblu centralnym. Skra z trzema porażkami zostaje na dnie tabeli.

Lech II Poznań - Skra Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Karol Smajdor 40'
2:0 - Paweł Tupaj 88'

Lech: Karol Szymański – Tomasz Cywka, Lubomir Satka, Wiktor Pleśnierowicz, Karol Smajdor – Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Filip Marchwiński (73' Bartosz Bartkowiak) – Maciej Makuszewski (90' Kacper Andrzejewski), Timur Żamaletdinow (63' Filip Szymczak), Jakub Kamiński (86' Paweł Tupaj)

Skra: Mikołaj Biegański - Rafał Brusiło, Mateusz Bondarenko, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski - Kamil Zalewski, Adam Olejnik – Krzysztof Napora (70' Danian Pawłas), Piotr Nocoń, Dawid Niedbała - Dawid Wolny

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Szymczak (Lech) oraz Brusiło, Holik, Obuchowski, Zalewski, Pawłas (Skra)

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy oba kluby utrzymają się w tym sezonie na szczeblu centralnym?