MLS. Kacper Przybyłko w pogoni za legendami. Jedenasty gol polskiego napastnika

Kacper Przybyłko imponuje formą podczas rozgrywek MLS. W meczu pomiędzy Philadelphia Union i Houston Dynamo polski napastnik zdobył swoją jedenastą bramkę w tym sezonie.

Łukasz Witczyk
Kacper Przybyłko Getty Images / Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
26-letni polski napastnik wyrasta na lidera Philadelphia Union. Kacper Przybyłko był kluczowym zawodnikiem swojego zespołu w starciu przeciwko Houston Dynamo. W 18. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie po dograniu Bośniaka Harisa Medunjanina. Goście jeszcze przed przerwą wyrównali po golu Christiana Ramireza. W 78. minucie szalę zwycięstwa na stronę miejscowych przechylił Jack Elliott.

Kacper Przybyłko ma na swoim koncie już jedenaście trafień w tym sezonie MLS. Takim samym dorobkiem może pochwalić się m.in. Wayne Rooney. Liderem klasyfikacji strzelców jest Carlos Vela, który dotychczas 23-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.
Po 26 spotkaniach Philadelphia Union jest liderem tabeli Konferencji Wschodniej. Dotychczas drużyna Polaka wygrała 13 meczów, odniosła sześć remisów i poniosła siedem porażek.

Philadelphia Union - Houston Dynamo 2:1 (1:1)
1:0 - Kacper Przybyłko 18'
1:1 - Christian Ramirez 42'
2:1 - Jack Elliott 78'

Transfery. Bayern Monachium krytykowany. "Ivan Perisić to za mało"
Premier League. Katastrofalny debiut Franka Lamparda. Od 1978 roku w Chelsea nie było gorszego