Sparing. Pewna wygrana ACF Fiorentina, pechowa interwencja Bartłomieja Drągowskiego (wideo)

W spotkaniu sparingowym ACF Fiorentina bez problemów wygrała z Galatasaray Stambuł 4:1. Cały mecz w zwycięskim zespole rozegrał Bartłomiej Drągowski, który przy straconym golu zaliczył pechową interwencję.

Łukasz Witczyk
Bartłomiej Drągowski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Włoski zespół nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Galatasaray Stambuł. ACF Fiorentina prowadzenie objęła w 42. minucie, kiedy to Kevin-Prince Boateng wykorzystał rzut karny. Chwilę później, już w doliczonym czasie gry, drugą bramkę dla drużyny z Florencji zdobył Riccardo Sottil.

Po przerwie mistrzowie Turcji strzelili kontaktową bramkę. Z dystansu przymierzył Emre Mor i zaskoczył Bartłomieja Drągowskiego. Polak był nieco spóźniony, ale zdołał odbić mocny strzał rywala. Piłka jednak i tak wpadła do siatki, a zawodnicy Galatasaray Stambuł mogli cieszyć się z gola. Jak się później okazało, było to ich jedyne trafienie.

Później strzelali już tylko gracze ACF Fiorentina. Najpierw bramkarza pokonał Marco Benassi, a w końcówce do siatki rywali trafił Giovanni Simeone. Całe spotkanie w zwycięskiej drużynie rozegrał Drągowski, a Szymon Żurkowski na boisku pojawił się w 80. minucie, kiedy to zmienił Milana Badelja.

ACF Fiorentina - Galatasaray Stambuł 4:1 (2:0)
1:0 - Kevin-Prince Boateng (k.) 42'
2:0 - Riccardo Sottil 45+3'
2:1 - Emre Mor 51'
3:1 - Marco Benassi 61'
4:1 - Giovanni Simeone 83'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bartłomiej Drągowski wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie ACF Fiorentina?