Liga Europy: Vitoria Guimaraes strzeliła dziewięć goli. Pościg Araratu Erywań

Piłkarze Vitorii Guimaraes i Araratu Erywań wywalczyli w środę awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy. Portugalska drużyna zrobiła to w widowiskowy sposób.

Davidson z Vitorii Guimaraes PAP/EPA / FERNANDO VELUDO / Na zdjęciu: Davidson z Vitorii Guimaraes
We wtorek kibice w Portugalii przeżyli szok. Z eliminacji Ligi Mistrzów odpadł ich etatowy przedstawiciel w elitarnych rozgrywkach FC Porto. W środę humory w kraju na Półwyspie Iberyjskim poprawili częściowo piłkarze Vitorii Guimaraes. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie 3:0 na wyjeździe z łotewskim FK Ventspils wygrali 6:0 u siebie. Prowadzenie Vitorii dał ponownie Davidson. Kolejne dwa strzały do siatki oddał Rochinha po szybkich atakach. W ostatnim kwadransie były klub Marka Saganowskiego dopełnił dzieła zniszczenia, a Rochinha dorzucił trzy asysty do dwóch goli. Następnym rywalem Vitorii może być FCSB z Łukaszem Gikiewiczem w kadrze, o ile wyeliminuje Mladę Boleslav.

Bardziej emocjonująco zapowiadał się rewanż Saburtalo Tbilisi z Araratem Erywań. Pierwszy mecz w Armenii wygrał 2:1 gruziński debiutant, ale w rewanżu zrobiło mu się gorąco. Już w 10. minucie stracił gola po strzale Antona Kobjałki. Od tego momentu Ararat potrzebował już tylko jednego gola do awansu. Padł on w 67. minucie z rzutu karnego, który został wykorzystany przez Petrosa Awetisjana. To goście przeszli dalej, choć przed rewanżem byli w trudnej sytuacji. Przeciwnikiem ormiańskiego zespołu w IV rundzie eliminacji będzie Football 1991 Dudelange.