Liga Mistrzów: Tomasz Kędziora nie zagra w fazie grupowej. Dynamo Kijów odpadło po ciekawym rewanżu

Remis 3:3 w rewanżu z Club Brugge nie dał awansu Dynamu Kijów w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tomasz Kędziora był na boisku przez 90 minut.

Tomasz Kędziora Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
Tomasz Kędziora zagrał na prawej stronie obrony Dynama Kijów. Wicemistrz Ukrainy przystąpił do rewanżu u siebie po porażce 0:1 z Club Brugge.

Odrobienie strat z Belgii zajęło drużynie Polaka tylko sześć minut. Witalij Bujalski strzelił do bramki z bliska po podaniu Mykołenki. Były to miły złego początek dla Dynama w ekscytującym rewanżu, w którym padło sześć goli, a sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Od momentu wyrównania w 38. minucie bliżej awansu była ponownie jedenastka z Brugii, której ostatecznie zwycięstwo w dwumeczu dał remis 3:3 w Kijowie. Po 88. minucie padły aż trzy bramki.

Dynamo odpadło z Ligi Mistrzów i wystąpi w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Dynamo Kijów - Club Brugge 3:3 (1:1)
1:0 - Witalij Bujalski 5'
1:1 - Simon Deli 38'
2:1 - Wołodymyr Szepelew 50'
2:2 - Ruud Vormer 88'
3:2 - Brandon Mechele (sam.) 90'
3:3 - Lois Openda 90'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Club Brugge.

Czy Dynamo Kijów zagra w fazie grupowej Ligi Europy?