Superpuchar Europy. Liverpool - Chelsea. Sadio Mane zaskoczył młodego chłopaka. Świetny gest!

Senegalski napastnik Liverpoolu został wybrany piłkarzem meczu o Superpuchar Europy. Sadio Mane strzelił Chelsea dwa gole, a po spotkaniu sprawił prezent jednemu z chłopców od podawania piłek.

Michał Fabian
Sadio Mane PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: Sadio Mane
Liverpool FC zdobył Superpuchar Europy, pokonując w dramatycznych okolicznościach Chelsea FC 5:4 w rzutach karnych. Po 90 minutach meczu w Stambule był remis 1:1, zaś po dogrywce 2:2 (relację przeczytasz TUTAJ>>).

Oba gole dla The Reds strzelił Sadio Mane (dla londyńczyków trafiali: Olivier Giroud i Jorginho). UEFA wybrała go piłkarzem meczu. Ale o Senegalczyku jest głośno także z innego powodu.

Sane w 103. minucie został zmieniony przez Divocka Origiego. Zasiadł na ławce rezerwowych i zdobył się na nieoczekiwany gest. W pewnym momencie przywołał do siebie chłopca od podawania piłek, po czym szeroko się uśmiechnął i wręczył mu swoją koszulkę. Na koniec jeszcze go przytulił.

Zachowanie gwiazdy Liverpoolu jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. "Pokazał klasę", "Nie zrobił tego, bo ktoś mu kazał. I ten szczery uśmiech. To było miłe" - chwalą Mane internauci.