Rój pszczół uniemożliwił rozpoczęcie meczu w Brazylii. Do akcji ruszyli strażacy

Do nietypowego zdarzenia doszło przed meczem ligi brazylijskiej pomiędzy Fortalezą i Internacionalem (0:1). Rozpoczęcie spotkania opóźniło się przez rój pszczół, który usadowił się na jednej z bocznych chorągiewek.

Łukasz Witczyk
rój pszczół na chorągiewce przed meczem Fortaleza - Internacional YouTube / Esporte Interativo / Na zdjęciu: rój pszczół na chorągiewce przed meczem Fortaleza - Internacional
Za usuwanie roju pszczół najpierw zabrały się służby porządkowe. Owady nie zamierzały jednak opuszczać upatrzonego przez nie miejsca na bocznej chorągiewce. Nie pomogło użycie wężów strażackich czy gaśnic. Przez to rozpoczęcie spotkania pomiędzy Fortalezą i Internacionalem opóźniło się o kilkanaście minut.

Niezbędne było zdjęcie chorągiewki i oblanie słupka środkami chemicznymi. Dopiero wtedy udało się przepędzić rój pszczół. Jak poinformowały brazylijskie media, jeden z porządkowych został użądlony, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Mecz zakończył się zwycięstwem Internacionalu 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 66. minucie strzelił Wellington Silva. Po piętnastu kolejkach ligi brazylijskiej Fortaleza w tabeli zajmuje 14. miejsce i ma w swoim dorobku 17 punktów. Z kolei Internacional z 24 "oczkami" na koncie sklasyfikowany jest na siódmej lokacie.

Dariusz Tuzimek: Holendrzy przekładają mecze ligowe, a my czego się wstydzimy? (komentarz)
Włosi martwią się o Krzysztofa Piątka. "Nowe schematy i zero goli. Gorzkie lato"