The Championship: Leeds United liderem. Bartosz Białkowski przeżył fatalny wieczór

Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie wygrało 1:0 z Brentford FC i prowadzi w Championship. Bartosz Białkowski wyciągnął piłkę z bramki cztery razy, a Kamil Grabara stracił dwa gole.

Bartosz Białkowski Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Niepokonani piłkarze Leeds United dysponowali atutem własnego boiska w meczu z Brentford FC. W poprzednim sezonie nie potrafili pokonać tego przeciwnika. W przypadku poprawienia się drużyna Mateusza Klicha mogła wyjść na prowadzenie w tabeli. Reprezentant Polski tradycyjnie zajął jedno z miejsc w środku pola. Piłkarze Leeds mieli ponad 70 procent posiadania piłki, statystycznie niszczyli gości, mimo to długo nie potrafili objąć prowadzenia. Gola na 1:0 strzelił Eddie Nketiah dopiero w 81. minucie.

Leeds United jest liderem z 10 punktami. Tyle samo ma Swansea City, ale odrobinę gorszy bilans goli.

Millwall FC był jedną z pięciu drużyn niepokonanych po trzech kolejkach The Championship. Podtrzymać passy nie potrafił w Londynie w starciu ze spadkowiczem Fulham FCBartosz Białkowski w pierwszej połowie dwa razy wyciągnął piłkę z bramki po strzałach Ivana Cavaleiro oraz Anthony'ego Knockaerta. Po przerwie chłosta przyjezdnych trwała. Aleksandar Mitrović wykorzystał rzut karny, a Cavaleiro skompletował dublet i doprowadził do stanu 4:0. Lepsza drużyna oddała siedem celnych strzałów, więc jej skuteczność była wysoka.

Piłkarze Huddersfield Town wybrali się do Walii z myślą o odniesieniu pierwszego zwycięstwa w sezonie. Ich bramkarzem jest Kamil Grabara. Młodzieżowemu reprezentantowi Polski nie udało się jeszcze zachować czystego konta grając w Huddersfield. W starciu z Cardiff City został pokonany w 42. minucie przez Joe Rallsa. Drużyna Grabary wyrównała w 50. minucie dzięki uderzeniu Trevoha Chalobaha. Zanosiło się na remis, ale piłkarze ze stolicy Walii walczyli do końca o pełną pulę i w 88. minucie strzelili gola na 2:1.