Bundesliga. 1. FC Koeln - Borussia Dortmund. Łukasz Piszczek ukarany żółtą kartką w niecodziennych okolicznościach

Łukasz Piszczek zobaczył żółtą kartkę w piątkowym meczu Bundesligi 1. FC Koeln - Borussia Dortmund. Polski zawodnik wrócił na boisko, choć nie otrzymał na to zgody od sędziego.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Piszczek WP SportoweFakty / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
W 56. minucie spotkania Łukasz Piszczek zderzył się głowami z jednym z zawodników gospodarzy. Choć Polak leżał w polu karnym, Borussia Dortmund zdecydowała się kontynuować grę.

Przy Piszczku szybko znalazł się sztab medyczny BVB. Obrońca został opatrzony, a następnie opuścił boisko. Po chwili wrócił do gry. Nie otrzymał jednak na to zgody od sędziego, a w konsekwencji został ukarany żółtą kartką przez Christiana Dingerta.

Piszczek wyraził swoje niezadowolenia tą decyzją, po czym dostosował się do prośby sędziego i ustawił się w wyznaczonym miejscu (przy linii środkowej). Niedługo później ponownie wszedł na boisko, tym razem już zgodnie z przepisami.

W tym momencie Borussia przegrywała z 1. FC Koeln 0:1, po bramce, którą w 29. minucie zdobył Dominick Drexler. W 70. minucie wyrównał Jadon Sancho. W 86. minucie Borussia wyszła na prowadzenie po golu Achrafa Hakimiego. Asystował mu Łukasz Piszczek. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 dla Borussii ustalił Paco Alcacer.