Jupiler League: Szczęście FC Brugge, 90 minut Żewłakowa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Piłkarze FC Brugge zrehabilitowali się za fatalną porażkę 2:6 z Racingiem Genk w poprzedniej kolejce. W sobotę niebiesko czarni pokonali 3:2 Zulte Waregem, choć trzy punkty zapewnili sobie w ostatnich minutach meczu. Potknęły się dwa inne zespoły walczące o miejsce na podium: Cercle Brugge i Germinal Beerschot.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Brugge już do przerwy prowadził w Waregem 2:0 po golach Ivana Leko i Ibrahima Salou, jednak w drugiej połowie gospodarze zabrali się do odrabiania strat i doprowadzili do wyrównania. Zwycięstwo ekipie Jacky?ego Mathijssena zapewnił dopiero w 87. minucie Karel Geraerts. Tym samym niebiesko-czarni pozostaną wiceliderem Jupiler League co najmniej do niedzielnego wieczoru, gdy swój mecz w ramach 29. kolejki rozegra Anderlecht Bruksela.

Wpadkę zaliczył Cercle Brugge, który w Bruggi zaledwie bezbramkowo zremisował z walczącym o utrzymanie RAEC Mons. Z gorszej strony pokazał się Germinal Beerschot. Gracze z Antwerpii ulegli na wyjeździe KSV Roeselare 0:1 i mogą już zapomnieć o miejscu na podium.

Marcin Żewłakow nie pomógł FCV Dender EH, który przegrał na własnym boisku z RSC Charleroi 2:4. Polski napastnik, który przebywał na boisku 90 minut, nie zdołał wpisać się na listę strzelców, za to został ukarany żółtą kartką.