SPL: Sensacyjna porażka Celtiku! / Niechlubny rekord na Fir Park

Po przegranych przed tygodniem derbach z Glasgow Rangers drużyna Celtiku zanotowała kolejną porażkę. Tym razem pogromcami obrońców mistrzowskiego tytułu okazał się Motherwell FC, który na Parkhead zwyciężył 1:0, mimo iż od 51. minuty grał w osłabieniu!

W tym artykule dowiesz się o:

Katastrofy w meczu z Motherwell właściwie nic nie zapowiadało. Celtic był zdecydowanym faworytem, ale mimo to nie poradził sobie z The Wells, którzy objęli prowadzenie w 33. minucie, gdy Artura Boruca pokonał Simon Lappin. Celtic, przez pozostałą godzinę gry, nie zdołał odmienić losów spotkania, choć od 51. minuty meczu miał przewagę, bo czerwoną kartką, za faul na Massimo Donatim ukarany został Bob Malcolm.

Gretna powróciła Na Fir Park, ale nie będzie miło wspominać meczu z Inverness Caledonian Thistle. The Weddingmakers przegrali 1:2, a na dodatek mecz z trybun oglądało zaledwie 431 fanów! Jest to niechlubny rekord Scottish Premier League. Na ławce rezerwowych Inverness znowu znalazł się Zbigniew Małkowski, natomiast Artur Krysiak nie znalazł się w meczowej osiemnastce beniaminka.