Polacy w austriackiej Bundeslidze bez zwycięstwa

Od piątku do niedzieli odbyły się mecze 33. kolejki austriackiej 1. Bundesligi. W tej serii spotkań słabo zaprezentowały się zespoły, z którymi związani są Polacy. Żaden z naszych rodaków nie schodził tym razem z boiska jako zwycięzca.

Wojciech Święch

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - zespół naszego rodaka zmierzył się przed własną publicznością z SV Mattersburg. Reprezentant Polski pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał cały mecz. Austria wywalczyła u siebie tylko bezbramkowy remis;

Adam Ledwoń (SK Austria Kärnten) - drużyna defensywnego pomocnika zagrała u siebie z SCR Cashpoint Altach. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej gospodarzy, gdyż musiał pauzować z powodu żółtych kartek. Jego klub zremisował przed własną publicznością w stodunku 1:1;

Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - defensor reprezentacji Polski pojawił się w podstawowym składzie swojego zespołu w pojedynku z SV Mattersburg (0:0). Zagrał on cały mecz. W 59. minucie pojedynku zawodnik ujrzał żółtą kartkę;

Tomasz Rząsa (SV Josko Ried) - drużyna Polaka zmierzyła się w Innsbrucku z miejscowym FC Wacker. Nasz rodak pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 87. minucie Polak został zmieniony przez Rade Djokicia. Przyjezdni ulegli rywalowi w stosunku 0:1;

Tomasz Wisio (LASK Linz) - klub polskiego defensora podjął Rapid Wiedeń. Obrońca wystąpił od pierwszego gwizdka sędziego. W 82. minucie opuścił on plac gry. Zastąpił go wówczas na murawie Almedin Hota. LASK przegrał u siebie z przeciwnikiem ze stolicy w stosunku 1:2.