Puchar Ligi Angielskiej: zespół Artura Boruca awansował po rzutach karnych, Polak poza kadrą meczową AFC Bournemouth

W spotkaniu drugiej rundy Pucharu Ligi Angielskiej zespół AFC Bournemouth, którego zawodnikiem jest Artur Boruc, dopiero po rzutach karnych wyeliminował Forest Green Rovers F.C. (w regulaminowym czasie gry był remis 0:0).

Tomasz Rosiński
Artur Boruc Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Artur Boruc
Ekipa z Bournemouth wymęczyła awans do kolejnej rundy PLA, pokonując Forest Green Rovers F.C. (czwarty poziom rozgrywkowy w Anglii) po serii rzutów w karnych (3:0). Boruc znalazł się poza kadrą meczową swojej drużyny, a w bramce gospodarzy stanął Mark Travers.

"Jedenastki" również rozstrzygnęły najciekawiej zapowiadającą się środową rywalizację pomiędzy Newcastle United a Leicester City. Lepiej rzuty karne wykonywały Lisy (4:2) i to one zameldowały się w kolejnym etapie zmagań.

Pewne wygrane odniosły natomiast Sunderland AFC, Everton, Portsmouth oraz Swansea City, które rozbiło Cambridge United aż 6:0.

Natomiast rzutem na taśmę triumfowało Sheffield Wednesday, które po golu w siódmej minucie doliczonego czasu gry uporało się z Rotherhamem United.