Bundesliga. Borussia M'gladbach - RB Lipsk. Timo Werner bohaterem gości

W spotkaniu 3. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonał na wyjeździe Borussię M'gladbach 3:1. Bohaterem gości był Timo Werner, który ustrzelił hat-tricka.

Łukasz Witczyk
Breel Embolo (z tyłu) i Marcel Sabitzer (z przodu) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Breel Embolo (z tyłu) i Marcel Sabitzer (z przodu)
Obie drużyny nie ukrywają swoich wysokich aspiracji, które sięgają minimum awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z tego powodu spotkanie zapowiadało się emocjonująco i kibice je oglądający nie mogą czuć się zawiedzeni. Obie drużyny miały po kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale znacznie skuteczniejsi byli goście, a konkretnie Timo Werner.

Napastnik był bohaterem RB Lipsk. To on w 38. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Emil Forsberg dograł do Wernera, a ten w polu karnym urwał się spod opieki obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Tuż po przerwie Werner zadał drugi cios. Tym razem ruszył z indywidualną akcją i nie dał szans golkiperowi.

Borussia również stwarzała zagrożenie pod bramką rywala, ale świetny mecz rozegrał Peter Gulacsi, który kilka razy ratował swój zespół przed stratą gola. RB Lipsk miało też szczęście, gdy w 59. minucie piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki. W doliczonym czasie gry gola dla Borussii strzelił Breel Embolo. Po chwili Werner skompletował hat-tricka.

Borussia M'gladbach - RB Lipsk 1:3 (0:1)
0:1 - Timo Werner 38'
0:2 - Timo Werner 47'
1:2 - Breel Embolo 90+1'
1:3 - Timo Werner 90+4'

Bundesliga. Robert Lewandowski i jego najpiękniejsze gole dla Bayernu Monachium. Zobacz TOP 10 (wideo)