Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Poszukiwana Magdalena Kralka chce wrócić do Polski, ale "nie chciałaby, by przytrafiło jej się samobójstwo"

Poszukiwana za kierowanie gangiem związanym z kibolami Cracovii oraz handel narkotykami Magdalena Kralka negocjuje swój powrót do Polski. Boi się jednak, bo jak mówi: "nie chciałaby, by przytrafiło jej się samobójstwo".
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Magdalena K Materiały prasowe / Policja / Na zdjęciu: Magdalena K.

We wtorek jej obrońca złożył w Sądzie Okręgowym w Krakowie wniosek o wydanie listu żelaznego. Dzięki tej procedurze kobieta mogłaby odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości z wolnej stopy aż do czasu zakończenia postępowania w jej sprawie. 

"Będzie sumiennym jego uczestnikiem, a wydanie listu żelaznego pomoże prokuratorowi dokończyć czynności niezbędne do zakończenia śledztwa" - napisał Maciej Burda cytowany przez tvn24.pl. 

Poszukiwana 30-latka prosi o zagwarantowanie wolności aż do zakończenia sprawy. Jest także gotowa wpłacić 100 tys. złotych poręczenia.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #35 (całość): Martin Lewandowski i Marcin Wrzosek przed KSW 50

Dlaczego kobieta wystąpiła o wydanie listu żelaznego? Boi się, że podzieleni los Adriana Z., brata jej partnera. Został on zastrzelony przez antyterrorystę podczas próby zatrzymania w trakcie akcji Centralnego Biura Śledczego Policji.

"Podejrzana nie chciałaby zginąć od kuli w plecy wystrzelonej przy przypadkowym przeładowywaniu broni przez funkcjonariusza służby więziennej czy policjanta, jak również nie chciałaby, by przytrafiło jej się samobójstwo" - dodał adwokat. 

Jak zaznacza tvn24.pl, to nie pierwsza próba uzyskania listu żelaznego przez Kralkę. W ubiegłym roku sąd nie zgodził się na to. Już kilka tygodni temu 30-latka miała przyjechać do Polski w zamian za obietnicę zwolnienia z aresztu Gabrieli S., konkubiny Adriana Z., jednego z liderów gangu "Zielonych", brata partnera Magdaleny Kralki. Gabriela S. została aresztowana pod zarzutem udziału w grupie przestępczej, którą kierować miała Kralka.

Ostatecznie poszukiwana w ostatniej chwili rozmyśliła się.

***

Kralka jest poszukiwana, ponieważ prokuratura zarzuca jej kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która handlowała na masową skalę narkotykami (zarzuty dotyczą sprowadzenia do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro). Zdaniem śledczych, miała także utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania oraz nakłaniać do tego inne osoby.

Zobacz takżeSzymon Jadczak o Magdzie Kralce: Niewiarygodne, jakimi pieniędzmi obracała

Zobacz także: Miała kierować gangiem kiboli Cracovii. Magdalena Kralka poszukiwana listem gończym

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×