Dania: Kamil Wilczek dał popis! Gol i dwie asysty

Kamil Wilczek strzelił gola, do tego dwa razy asystował i był najlepszym piłkarzem meczu Brondby Kopenhaga - FC Nordsjaelland (4:2).

Jacek Stańczyk
Kamil Wilczek (po lewej) Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (po lewej)
Polak ustalił wynik tego meczu w 86. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. Wcześniej podawał Dominikowi Kaiserowi, a potem Josipowi Radosevicowi, gdy ci piłkarze strzelali dwa pierwsze gole. Broendby IF pokonało FC Nordsjaelland 4:2 i tym samym wskoczyło na 3. miejsce w tabeli duńskiej ekstraklasy.

Kamil Wilczek był najlepszym piłkarzem swojej drużyny, statystyczny serwis SofaScore przyznał mu notę 9, w 10-stopniowej skali. Niedzielny gol umocnił go również na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi. Polak w 9 meczach trafił do bramki 8 razy. Kolejnych na liście: Jonasa Winda, Fredrika Gytkjaera, Ronniego Schwatza i Lucasa Andersena wyprzedza o 3 gole.

Grafika Sofascore.com
31-letni napastnik konsekwentnie buduje też w Danii swoją legendę. Jest kapitanem Broendby, w 153 meczach strzelił już 84 gole. Jest podziwiany i szanowany. I na pewno bardziej znany niż w Polsce.

- Na pewno jestem bardziej popularny w Danii niż w Polsce. Tam poznają mnie prawie wszyscy kibice, w kraju różnie z tym bywa Dobrze mi w Broendby, czuję wsparcie ludzi z klubu, osób z zewnątrz. Poczułem się doceniony zwłaszcza zimą, kiedy mój kontrakt wygasał, miałem dwie inne oferty, a prezesi mocno o mnie powalczyli. Pokazali, że zależy im, bym został. To mnie ucieszyło i nie miałem wątpliwości, gdzie dalej grać - opowiadał nam kilka tygodni temu.