La Liga: Sevilla FC znowu liderem tabeli

Nie FC Barcelona, Atletic ani Real Madryt. To Sev illa jest liderem po czwartej kolejce La Liga. Andaluzyjczycy w niedzielę pokonali Deportivo Alaves 1:0.

Maciej Siemiątkowski
Jesus Navas Newspix / Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Jesus Navas
Sevilla wiedziała już, jak to być liderem w nowym sezonie La Liga. Andaluzyjczycy na szczyt tabeli wdrapali się już po drugiej kolejce. Wrócili dopiero dwa tygodnie później. Przesądziła o tym skromna wygrana z Deportivo Alaves. O zwycięstwie przesądził błysk geniuszu Joana Jordana.

Pomocnik w 37. minucie perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Podkręcił piłkę nad murem i skierował ją w samo okienko. Pilnujący bramki Fernando Pacheco był bez szans.

Bramkarz Alaves tego dnia nie mógł narzekać na brak zajęć. Rywale oddali aż 17 strzałów, z czego siedem było celnych. Jego koledzy z ataku nie potrafili się odegrać Andaluzyjczykom, bo sami ani razu nie trafili w światło bramki Tomasa Vaclika.

Gospodarze i tak mieli szczęście. W 65. minucie Sevilla powinna dostać rzut karny po faulu Fernando na Aleiksie Vidalu. Mimo wykorzystaniu systemu VAR, arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie sięgnął Espanyol. Zawodnicy z Katalonii przełamali się w wyjazdowym starciu z Eibar i zwyciężyli 2:1.

Nerwów na wodzy nie zachowali za to piłkarze Celty Vigo, która poległa u siebie z Granadą 0:2. Gospodarze od 29. minuty grali bez dwóch graczy ukaranych czerwonymi kartkami.

W jednym z ostatnich meczów czwartej kolejki Real Valladolid zremisował z Osasuną Pampeluna 1:1. Zawodnik gospodarzy także popisał się efektownym golem z rzutu wolnego (zobacz bramkę).

Swoje rzuty karne wykorzystały ekipy Realu Betis i Getafe, które również zremisowały 1:1. Z punktu szczególnie cieszyć mogą się ci pierwsi, którzy kończyli mecz w dziewiątkę.

Deportivo Alaves - Sevilla FC 0:1 (0:1)
0:1 - Joan Jordan 37'