Liga Mistrzów: Olympique L. - Zenit. Remis na inaugurację

Podział punktów na inaugurację zmagań w grupie G Ligi Mistrzów. Po dość przeciętnym meczu Olympique Lyon zremisował z Zenitem Sankt Petersburg 1:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze Zenita Sankt Petersburg Getty Images / Alexander Demianchuk / Na zdjęciu: piłkarze Zenita Sankt Petersburg
Pierwsza połowa nie porwała, lecz akcja, po której mistrz Rosji objął prowadzenie wyglądała znakomicie. Sardar Azmoun perfekcyjnie wymienił podania z Artiomem Dziubą i bez trudu pokonał Anthony'ego Lopesa.

Po przerwie "Les Gones" zdecydowanie przyspieszyli i szybko udało im się wyrównać. Magomed Ozdojew sfaulował w polu karnym Memphisa Depaya, a sprawiedliwość strzałem z "wapna" wymierzył sam poszkodowany. Andriej Łuniew wyczuł intencje Holendra, jednak nie sięgnął piłki.

->PKO Ekstraklasa. Lech Poznań bez Wołodymyra Kostewycza. Podwójny uraz Ukraińca

W końcówce Olympique miał wyraźną przewagę, ale mimo kilku klarownych sytuacji, więcej bramek już nie strzelił i w pierwszym spotkaniu podzielił się punktami z Zenitem.

W drugim meczu 1. kolejki grupy G Benfica Lizbona podejmie RB Lipsk.

->Szymon Mierzyński: Lech Poznań znów popadł w przeciętność (komentarz)

Olympique Lyon - Zenit Sankt Petersburg 1:1 (0:1) 0:1 - Sardar Azmoun 41' 1:1 - Memphis Depay (k.) 51'