Liga Mistrzów. Chelsea może stracić Masona Mounta, pomocnik ma kontuzję kostki

Na inaugurację Ligi Mistrzów Chelsea przegrała z Valencią (0:1), ale to nie jest dla niej jedyny problem. Groźnie wyglądającej kontuzji doznał Mason Mount.

Szymon Mierzyński
Mason Mount PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Mason Mount
W pierwszych minutach 20-letni pomocnik został brutalnie sfaulowany przez Francisa Coquelina i choć próbował jeszcze wrócić do gry, ostatecznie już po kwadransie musiał opuścić boisko (jego miejsce zajął Pedro Rodriguez).

- Mason ma kontuzję kostki, lecz na razie nie wiemy na ile poważną. Przekonamy się o tym w ciągu najbliższych 48 godzin - przekazał po spotkaniu z "Nietoperzami" Frank Lampard, cytowany przez oficjalny serwis Chelsea.

->Szymon Mierzyński: Lech Poznań znów popadł w przeciętność (komentarz)

Menedżer "The Blues" nie ukrywa, że to zdarzenie mocno pokrzyżowało jego plany. - Szkoda, bo Mount dobrze zaczął mecz, tymczasem już na początku musieliśmy przeprowadzić zmiany.

Według wielu obserwatorów Coquelin za swoje wejście powinien zostać wyrzucony z boiska. Otrzymał jednak tylko żółtą kartkę.

Valencia ostatecznie wygrała na Stamford Bridge 1:0 po bramce Rodrigo. W samej końcówce londyńczycy mogli wyrównać, lecz Ross Barkley trafił z rzutu karnego w poprzeczkę.

->Liga Mistrzów: Bayern - Crvena Zvezda. Jak Robert Lewandowski miał grać w Belgradzie za 1000 euro miesięcznie

Czy Chelsea awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów?