Liga Mistrzów. PSG - Real Madryt. Jacek Kurski pochwalił się wynikami oglądalności. "Udany start nowego sezonu"

W 1. kolejce Ligi Mistrzów 2019/2020 Telewizja Polska zdecydowała się pokazać hitowy pojedynek z Paryża, gdzie PSG zmierzyło się z Realem Madryt. Ciekawy mecz przyciągnął przed ekrany telewizorów sporo kibiców. Danymi pochwalił się Jacek Kurski.

Szymon Łożyński
Jacek Kurski, prezes TVP Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / / Na zdjęciu: Jacek Kurski, prezes TVP
Według statystyk opublikowanych przez prezesa Telewizji Publicznej spotkanie Paris Saint-Germain z Realem Madryt średnio oglądało 2,75 miliona widzów. W szczytowym momencie, pod koniec pierwszej połowy, pojedynek przyciągnął przed ekrany 3,24 miliona piłkarskich fanów.

"Udany start nowego sezonu (...). Dziękujemy!" - napisał na Twitterze Jacek Kurski w komentarzu do wyników oglądalności.

Kibice, którzy w środowy wieczór, zdecydowali się obejrzeć spotkanie w Paryżu, na pewno nie żałowali. Piłkarze Paris Saint-Germain zagrali bardzo dobry mecz i rozbili Real 3:0. Bohaterem mistrzów Francji był Argentyńczyk Angel Di Maria, który strzelił dwie bramki.

W sezonie 2019/2020 Telewizja Polska w TVP 1 znów będzie pokazywać w swoim środowym paśmie po jednym spotkaniu w każdej kolejce Ligi Mistrzów.