Liga Mistrzów. Fatalna gra Realu Madryt. Bez celnego strzału w Paryżu

W meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na wyjeździe z Paris Saint-Germain 0:3. Był to fatalny występ Królewskich, którzy nie oddali żadnego celnego strzału.

Łukasz Witczyk
Eden Hazard PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Eden Hazard
Mimo wydania ponad trzystu milionów euro na wzmocnienia, Real Madryt prezentuje zmienną formę na początku sezonu. W tabeli La Liga Królewscy zajmują trzecie miejsce, a na swoim koncie mają 8 punktów. Klub z Madrytu wygrał dwa mecze i dwa zremisował. Zdecydowanie gorzej zespół prowadzony przez Zinedine'a Zidane'a poradził sobie w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

W starciu przeciwko Paris Saint-Germain zespół ze stolicy Hiszpanii był tylko tłem. Przegrał aż 0:3 i nie był w stanie zagrozić bramce rywali. Statystyki meczu są dla Realu szokujące. Królewscy przez 90 minut oddali dziesięć strzałów na bramkę rywali. Żaden z nich nie był jednak celny.

Po zakończeniu meczu Zidane nie ukrywał swojego rozczarowania. - Zabrakło nam charakteru - mówił francuski trener. Paris Saint-Germain górowało też w innych statystykach. Zawodnicy mistrzów Francji byli częściej przy piłce (52 proc. - 48 proc.), wymienili więcej podań (656 - 583), a także przebiegli większy dystans (87 km - 80,5 km).

Po pierwszej kolejce Real Madryt zajmuje ostatnie miejsce w grupie A Ligi Mistrzów. Prowadzi PSG, a na drugiej i trzeciej lokacie sklasyfikowane są Club Brugge i Galatasaray Stambuł. Mecz tych drużyn zakończył się bezbramkowym remisem.

Czy Real Madryt wygra grupę A Ligi Mistrzów?