Serie A. Arkadiusz Milik w końcu zadebiutuje. Dwóch Polaków ma wystąpić w meczu Napoli

Pierwszy mecz w tym sezonie ma rozegrać Arkadiusz Milik. Niewykluczone, że polski napastnik pojawi się w podstawowym składzie w spotkaniu Serie A pomiędzy Lecce i Napoli.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Włoskie "Corriere dello Sport" informuje, że Arkadiusz Milik pojawi się w pierwszej jedenastce SSC Napoli na wyjazdowy mecz z US Lecce (niedziela, 22 września, godz. 15:00). Dla polskiego napastnika byłby to debiutancki występ w tym sezonie. W podstawowym składzie ma pojawić się również Piotr Zieliński.

Duet naszych reprezentantów w Napoli mecz Ligi Mistrzów z Liverpoolem rozpoczął na ławce rezerwowych. "Zielu" pojawił się na boisku w trakcie drugiej połowy przy stanie 0:0. W końcówce gospodarze zdobyli 2 bramki i niespodziewanie pokonali triumfatora ostatniej edycji LM.

W związku z napiętym terminarzem Carlo Ancelotti ma dokonać aż czterech zmian - dwóch w obronie, w pomocy i ataku. Zieliński ma zastąpić w środku pola Fabiana Ruiza. Wciąż nie wiadomo, kto wystąpi obok Milika. Włoski trener może postawić na Driesa Mertensa, Hirvinga Lozano, Fernando Llorente i Amina Younesa. W obronie szansę mają z kolei dostać Faouzi Ghoulam i Kevin Malcuit.

Napoli czeka teraz ciężki okres. Do kolejnej przerwy na spotkania międzypaństwowe klub rozegra aż 5 spotkań w 2 tygodnie (4 w Serie A i jedno w Lidze Mistrzów).

O debiucie Milika w niedzielę pisze również neapolitański "Il Mattino". Miejscowy dziennik dodaje jednak, że Ancelotti wciąż nie wie, czy wystawić Polaka od początku, czy wpuścić go w trakcie meczu. Przypomnijmy, że 25-latek przez kilka tygodni zmagał się z urazem mięśnia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Milik zdobędzie gola w meczu z Lecce?