Serie A: Inter Mediolan i Atalanta górą w meczach pucharowiczów. Łukasz Skorupski na zero

Inter Mediolan odniósł piąte zwycięstwo ligowe w sezonie. Tym razem 1:0 z Lazio. Atalanta pokonała 2:0 Romę. Łukasz Skorupski zachował czyste konto w starciu z Genoą.

radość piłkarzy Interu PAP/EPA / Matteo Bazzi / Na zdjęciu: radość piłkarzy Interu
Inter Mediolan wyszedł na prowadzenie w pierwszej połowie w banalny sposób. Danilo D'Ambrosio strzelił głową na 1:0 po wrzutce Cristiano Biraghego. Miał do piłki dwa razy dalej niż Jony, mimo to wskoczył na plecy przeciwnika i spokojnie przymierzył. Hiszpan zachował się beznadziejnie, ale pozostawienie go samego w tym miejscu boiska nie było dobrym pomysłem Lazio. W ten sposób lider z Mediolanu zapewnił sobie piąte zwycięstwo w sezonie. Tylko on ma komplet punktów.

AS Roma zmierzyła się z Atalantą. Pierwsza połowa należała do uczestnika Ligi Europy, a druga część do zespołu grającego w Lidze Mistrzów. Różnica polegała na tym, że rzymianie nie potrafili potwierdzić swojej przewagi prowadzeniem, a drużyna z Bergamo tak. W 71. zmiennik Duvan Zapata strzelił z bliska na 1:0. W 90. minucie Marten de Roon ustalił wynik na 2:0 dla Atalanty będącej specjalistką od goli w końcówkach spotkań. Roma poniosła pierwszą porażkę od 31 marca. Jej passa trwała 13 spotkań ligowych i jedno pucharowe.

Łukasz Skorupski zagrał od początku w meczu Genoi CFC z Bologną FC. Na ławce rezerwowych klubu z Ligurii znalazł się Filip Jagiełło. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Drużyna Skorupskiego miała w nim rzut karny, ale zbyt nonszalancko wykonał go i przestrzelił Nicola Sansone. Po przeciwnej stronie boiska były bramkarz Romy interweniował po czterech uderzeniach i spisał się bez zarzutu.

Thiago Cionek i Arkadiusz Reca wystąpili w przegranym 1:3 meczu SPAL-u z US Lecce. Reca został zmieniony w 77. minucie. Występ defensywy z Ferrary ponownie nie należał do udanych. W ciągu czterech dni dopuściła ona do straty sześciu goli, choć wcale nie mierzyła się z ligowymi mocarzami. SPAL jest przedostatni w tabeli. Z kolei Lecce zgarnęło komplet punktów w drugim z rzędu spotkaniu wyjazdowym.

Do doliczonego czasu trzeba było czekać na rozstrzygnięcie w Parmie. Gospodarze wygrali 1:0 z US Sassuolo. Co prawda sami nie potrafili pokonać Andrei Consiglego, nawet z rzutu karnego, ale mogli liczyć na pomoc przeciwnika. Kuriozalnego gola samobójczego strzelił Mehdi Bourabia.