Serie A: remis w Weronie. Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński wrócili na boisko

Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński wystąpili w zremisowanym 0:0 meczu Hellasu Werona z Udinese Calcio. Obaj mieli po szansie na rozstrzygnięcie spotkania. Łukasz Teodorczyk nie grał.

Mariusz Stępiński PAP/EPA / Filippo Venezia / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński
Polacy wrócili do składu Hellasu Werona. Paweł Dawidowicz w swoim debiucie w elicie zagrał przez 12 minut, a Mariusz Stępiński spędził na boisku 20 minut w pierwszym meczu w nowym klubie. Obaj dostali po czerwonej kartce i podpadli trenerowi Ivanowi Juriciowi. Dawidowicz zobaczył z boku dwa spotkania, a we wtorek zastąpił pauzującego Murasha Kumbullę. Dostał drugą szansę tak jak Stępiński. Napastnik wszedł na boisko w 29. minucie zamiast kontuzjowanego Samuela Di Carmine.

W pierwszej połowie Dawidowicz raz stworzył zagrożenie w polu karnym Udinese. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak przedłużył lot piłki w kierunku dalszego słupka, gdzie gospodarze ostro starli się z przeciwnikami i mieli szansę na wpakowanie futbolówki do siatki.

Hellas nie grał równie dobrze jak w meczu z Juventusem. Beniaminek w Turynie poruszał się energicznie po boisku, poświęcił dużo sił na agresywny pressing, ale to miało swoją cenę. Podopieczny Ivana Juricia byli kilka dni później mniej żwawi, dynamiczni i ofensywni. Dopiero po godzinie gracze Hellasu przejęli inicjatywę na własnym boisku.

Kwadrans przed końcem pokazał się Stępiński. Dopadł do dośrodkowania i strzelił na bramkę Udinese. Gości uratował Juan Musso, który sparował futbolówkę na poprzeczkę. Stanęło na remisie. Podział punktów nie krzywdził żadnej z drużyn, choć na pewno kibice woleliby zobaczyć wynik 1:1, 2:2 niż 0:0.

Łukasz Teodorczyk został na ławce rezerwowych Udinese.

Hellas Werona - Udinese Calcio 0:0

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Paweł Dawidowicz, Koray Guenter - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat, Miguel Veloso, Darko Lazović (83' Luigi Vitale) - Matteo Pessina, Mattia Zaccagni (61' Valerio Verre) - Samuel Di Carmine (29' Mariusz Stępiński)

Udinese: Juan Musso - Samir, William Troost-Ekong, Rodrigo Becao - Jens Stryger Larsen, Seko Fofana, Rolando Mandragora, Mato Jajalo, Ken Sema (78' Nicholas Opoku) - Kevin Lasagna (65' Stefano Okaka), Antonin Barak (70' Walace)

Żółte kartki: Stryger Larsen, Jajalo, Walace, Becao (Udinese)

Sędzia: Daniele Chiffi