Premier League: beniaminek ograny, Liverpool FC wciąż bez straty punktów

Liverpool FC nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczni Juergena Kloppa w meczu 7. kolejki wymęczyli zwycięstwo z Sheffield United (1:0) i są zdecydowanymi liderami Premier League.

Tomasz Rosiński
Sadio Mane (z lewej) i Chris Basham (z prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Sadio Mane (z lewej) i Chris Basham (z prawej)
Od początku sezonu PL Liverpool poczyna sobie znakomicie i wygrywa mecz za meczem (komplet punktów w sześciu spotkaniach). Co oczywiste, The Reds byli zdecydowanymi faworytami sobotniej konfrontacji z beniaminkiem rozgrywek - Sheffield i potwierdzili to miano.

Przez niemal całą pierwszą połowę konfrontacji na boisku wiało nudą. Przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce, ale grali zbyt wolno. Przez to nie potrafili zaskoczyć dobrze przesuwającej się za futbolówką defensywy gospodarzy.

Aktywny w szeregach wicemistrza Anglii był Sadio Mane, lecz raził nieskutecznością. Senegalczyk raz w sytuacji sam na sam z Deanem Hendersonem przeniósł piłkę nad poprzeczką, natomiast w 43. minucie po podaniu od Roberto Firmino trafił w słupek. Ostatecznie I odsłona batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Mohamed Salah oraz spółka w dalszym ciągu bili głową w mur złożony z defensorów miejscowej drużyny. Jednak w 70. minucie z pomocą przyszedł im bramkarz Sheffield United, Henderson. Wówczas golkiper gospodarzy fatalnie interweniował po niezbyt groźnym uderzeniu Georginio Wijnalduma z około 16 metrów, przepuszczając piłkę między nogami.

Od tego momentu zawodnicy prowadzeni przez trenera Kloppa mogli grać zdecydowanie spokojniej i starali się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia. Formacja obronna The Reds kierowana przez Virgila van Dijka już nie dała się zaskoczyć i siódmy w sezonie triumf Liverpoolu starł się faktem.