Premier Liga: klęski zespołów Szymańskiego, Kucharczyka i Augustyniaka. Krychowiak w czołówce klasyfikacji strzelców

W 11. kolejce Premier Ligi wysokie porażki poniosły Dinamo Moskwa (Sebastian Szymański) i Urał Jekaterynburg (Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk). Natomiast Grzegorz Krychowiak znajduje się w czołówce klasyfikacji strzelców mistrzostw Rosji.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Moskiewskie Dinamo z piątą porażką w sezonie. Tym razem podopieczni Dmitrija Chochłowa przegrali na wyjeździe z FK Rostów 0:3, przez co znaleźli się w grupie spadkowej rozgrywek (13. miejsce). Szymański występował w barwach gości do 68. minuty spotkania, zaś Maciej Wilusz spędził całe starcie na ławce rezerwowych gospodarzy.

Również różnicą trzech bramek poległ Urał Jekaterynburg, który musiał uznać wyższość lidera rosyjskiej ekstraklasy - CSKA Moskwa. Augustyniak rozegrał całą konfrontację, a Kucharczyk pojawił się na murawie w 67. minucie potyczki.

W znakomitej dyspozycji znajduje się Krychowiak, którego trafienie z dystansu zapewniło Lokomotiwowi triumf z Zenitem Sankt Petersburg (1:0). Polak z 5 golami na koncie obecnie zajmuje 3. pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców PL i co oczywiste jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny. Natomiast Lokomotiw (23 pkt) plasuje się na trzeciej lokacie w tabeli i traci do pierwszego CSKA dwa punkty.

Premier Liga, 11. kolejka:

FK Rostów - Dinamo Moskwa 3:0 (2:0)
1:0 - Iwelin Popow 26'
2:0 - Eldor Shomurodow 37'
3:0 - Baktijar Zajnutdinow 82'

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) grał do 68. minuty meczu.
*Maciej Wilusz (FK Rostów) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Urał Jekaterynburg - CSKA Moskwa 0:3 (0:1)
0:1 - Hordur Bjorvin Magnusson 17'
0:2 - Arnor Sigurdsson 57'
0:3 - Jaka Bijol 65'

*Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg) rozegrał cały mecz.
*Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg) grał od 67. minuty meczu.

Lokomotiw Moskwa - Zenit Sankt Petersburg 1:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Krychowiak 48'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.