Liga Mistrzów: Slavia - Borussia. Kopciuszek nie poskromił kolejnego faworyta. Wicemistrz Niemiec wygrał w Czechach

Bez niespodzianki na początek 2. kolejki w grupie F Ligi Mistrzów. Borussia Dortmund - z Łukaszem Piszczkiem w składzie - pokonała na wyjeździe Slavię Praga 2:0.

Szymon Mierzyński
Borussia Dortmund PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Borussia Dortmund
Po losowaniu Czechom przypisano rolę kopciuszka, ale gdy ci na inaugurację poważnie postraszyli Inter Mediolan (drużyna Antonio Conte w końcówce uratowała remis 1:1), dali jasny sygnał, że nie boją się faworytów.

Zespół z Pragi nie wystraszył się także we wtorek, jednak tym razem niespodzianki nie zdołał już sprawić. Borussia miała trochę problemów, ale jak przystało na bardziej doświadczonego przeciwnika, umiejętnie punktowała i dopięła swego.

Oba gole zdobył Achraf Hakimi i przy obu asystował Julian Brandt. Znamienny był jednak fakt, że te bramki padły nie po ataku pozycyjnym, a z kontr. Drużyna Luciena Favre'a mogła być nieco zaskoczona, bo gospodarze wcale nie oddali jej pola i toczyli dość otwarty bój.

->Liga Mistrzów. Lokomotiw - Atletico. Grzegorz Krychowiak bez gola. Polak nie ukrywał wściekłości

Slavia zresztą też miała swoje szanse. Przed przerwą dwie zmarnował Lukas Masopust, który m. in. przegrał pojedynek sam na sam z Romanem Burkim.

Po przerwie zaś - przy stanie 0:1 - doskonałą okazję zmarnował Stanislav Tecl, który wybiegł na czysta pozycję, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Łukasz Piszczek zaliczył pierwszy występ w obecnym sezonie Ligi Mistrzów i mógł być zadowolony. Obrona ekipy z Dortmundu zachowała czyste konto, Hakimi zadbał o dwa gole z przodu i Borussia wygrała 2:0, dzięki czemu ma teraz cztery punkty. Czesi pozostają z jednym "oczkiem".

->Liga Mistrzów: Tottenham - Bayern 2:7! Mistrz Niemiec szalał w Londynie! Robert Lewandowski z dubletem!

Slavia Praga - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
0:1 - Achraf Hakimi 35'
0:2 - Achraf Hakimi 89'

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Vladimir Coufal, Ondrej Kudela, David Hovorka, Jan Boril, Petr Sevcik, Tomas Soucek, Lukas Masopust (76' Jaroslav Zeleny), Nicolae Stanciu (83' Milan Skoda), Peter Olayinka, Stanislav Tecl (59' Mick van Buren).

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji, Mats Hummels, Raphael Guerreiro, Thomas Delaney, Axel Witsel, Jadon Sancho (74' Thorgan Hazard), Julian Brandt (90+2' Mario Goetze), Achraf Hakimi (90' Dan-Axel Zagadou), Marco Reus.

Żółte kartki: Petr Sevcik, David Hovorka (Slavia Praga) oraz Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

Sędzia: Bjorn Kuipers (Holandia).