Bundesliga. SC Freiburg - Borussia Dortmund: kolejna strata punktów BVB i uraz Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund znów zawiodła w Bundeslidze 2019/2020. Tym razem zespół, którego zawodnikiem jest Łukasz Piszczek, tylko zremisował na wyjeździe z niżej notowanym SC Freiburg 2:2. Polak nie dokończył zawodów z powodu kontuzji.

Tomasz Rosiński
Łukasz Piszczek Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
Borussia była zdecydowanym faworytem sobotniego starcia we Fryburgu i po dwóch remisach z rzędu (z Werderem Brema oraz Eintrachtem Frankfurt) chciała w końcu zwyciężyć, aby przesunąć się w górę tabeli mistrzostw Niemiec.

Ekipa BVB od początku rywalizacji miała sporą optyczną przewagę, bo dłużej utrzymywała się przy piłce i często gościła pod polem karnym gospodarzy.

Pechowo udział w tym spotkaniu zakończył Łukasz Piszczek. Polak nabawił się urazu i już w 14. minucie musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Julian Brandt.

Co prawda podopieczni Luciena Favre'a nie grali porywająco, ale w 20. minucie zdołali strzelić gola po ładnie rozegranym stałym fragmencie gry. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Thorgan Hazard, zaś Axel Witsel huknął z powietrza nie do obrony.

Zespół Freiburga po stracie gola starał się odpowiedzieć. Jednak nieskuteczny był Luca Waldschmidt, gdyż piłka po jego uderzeniach raz za razem mijała bramkę strzeżoną przez Romana Burkiego. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Waldschmidt wciąż próbował na starcie drugiej odsłony batalii i w końcu dopiął swego w 55. minucie. Wtedy to strzelił bardzo mocno z około 17 metrów po zagraniu od Jonathana Schmida.

Kiedy drużyna BVB była w opałach i wydawało się, że bliżej zdobycia bramki jest SC Freibug, sprawy w swoje ręce wziął Achraf Hakimi. Po środowym dublecie w starciu ze Slavią Praga (2:0) w Lidze Mistrzów, tym razem po indywidualnej akcji trafił do siatki w Bundeslidze.

Ambitna miejscowa ekipa nie zamierzała odpuszczać i pragnęła wykorzystać pasywność przyjezdnych, co jej się udało w ostatnich minutach batalii. Remis gospodarzom zapewniło samobójcze trafienie Manuela Akanjiego, który interweniował niefortunnie po zagraniu Vincenzo Grifo.