Bundesliga. Fortuna Duesseldorf nadal bez przełamania. Triumf Herthy Berlin

W spotkaniu otwierającym siódmą kolejkę Bundesligi Hertha Berlin wygrała u siebie z Fortuną Duesseldorf 3:1. Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu.

Łukasz Witczyk
Rouwen Hennings (z lewej) i Dedryck Boyata (z prawej) PAP/EPA / OMER MESSINGER / Na zdjęciu: Rouwen Hennings (z lewej) i Dedryck Boyata (z prawej)
Początek sezonu nie układa się po myśli Fortuny Duesseldorf. Zespół Dawida Kownackiego odniósł tylko jedno zwycięstwo i zajmuje lokatę w dolnej części tabeli. Po porażce w Berlinie Fortuna może nawet spaść do strefy spadkowej. Dodajmy, że Kownackiego z powodu kontuzji zabrakło w meczowym składzie Fortuny.

Goście w 32. minucie objęli prowadzenie. Rzut karny na gola zamienił Rouwen Hennings. To jednak wszystko, na co tego dnia było stać piłkarzy z Duesseldorfu. Po pięciu minutach Hertha doprowadziła do wyrównania po trafieniu Vedad Ibisević, który wykorzystał dokładne dogranie Mariusa Wolfa.

Jeszcze przed przerwą zespół ze stolicy Niemiec wyszedł na prowadzenie. Tym razem ze skrzydła dogrywał Vladimir Darida, a technicznym strzałem bramkarza Fortuny pokonał Javairo Dilrosun. W drugiej połowie Hertha dobiła rywali po trafieniu Daridy, a asystował mu Dodi Lukebakio.

Hertha Berlin - Fortuna Duesseldorf 3:1 (2:1) 0:1 - Rouwen Hennings (k.) 32' 1:1 - Vedad Ibisevic 37' 2:1 - Javairo Dilrosun 44' 3:1 - Vladimir Darida 62

18 SC Paderborn 07 34 4 8 22 37:74 20

Liga Mistrzów. Stanowcza reakcja Juergena Kloppa. "W takiej sytuacji opuściłbym klub"
PKO Ekstraklasa: Trzybramkowa wygrana Wisły Płock. Arka Gdynia w coraz większych problemach

Czy Fortuna Duesseldorf utrzyma się w Bundeslidze?