La Liga. Messi bierze w obronę Dembele. "On nie umie mówić po hiszpańsku"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ousmane Dembele i Lionel Messi z FC Barcelona
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ousmane Dembele i Lionel Messi z FC Barcelona
zdjęcie autora artykułu

Leo Messi próbował robić wszystko, żeby Ousmane Dembele nie został wysłany do szatni przez sędziego w trakcie meczu z Sevilla FC (Barcelona wygrała 4:0). Argentyńczyk tłumaczy, że Francuz nie umie mówić po hiszpańsku.

W Barcelonie nie są zadowoleni z postawy sędziego w meczu z Sevillą - Antonio Mateu Lahoza. Arbiter w ciągu minuty wyrzucił z boiska dwóch zawodników gospodarzy: Ronalda Araujo i Ousmane Dembele. Klub kwestionuje obie kary i będzie odwoływać się od decyzji sędziego.

"Jesteś bardzo słaby, bardzo słaby" - zgodnie z protokołem meczowym miał powiedzieć Francuz do arbitra.

Messi próbował robić wszystko, żeby Ousmane Dembele nie został wysłany do szatni przez sędziego w trakcie meczu. Mocno z nim dyskutował, ale ostatecznie nie przekonał go do swoich argumentów.

Argentyńczyk bierze w obronę Francuza i przekonuje, że on nie umie mówić w języku hiszpańskim. Podobnej argumentacji użył trener Ernesto Valverde. - Nie wiem, co Ousmane powiedział arbitrowi, ale trudno wydusić z niego coś po hiszpańsku. Nie sądzę, by było to długie zdanie. Sytuacja Dembele to nieszczęście - przyznał na konferencji prasowej.

Zgodnie z regulaminem, obrażenie sędziego jest równoznaczne z zakazem występu w dwóch kolejnych meczach ligowych. 22-letni skrzydłowy może zostać zawieszony, a to oznacza, że ominą go mecze z Eibar oraz... El Clasico z Realem Madryt.

Zobacz także: Liga Mistrzów: Tottenham - Bayern. Niemieckie media chwalą Gnabry'ego. "Gnabry-Gala", "Rany, Bayern!" Zobacz także: Liga Mistrzów: Tottenham - Bayern. Awans Lewandowskiego w klasyfikacji wszech czasów

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Łotwa - Polska. Zapytaliśmy Roberta Lewandowskiego o słowa Zbigniewa Bońka. Wymijająca odpowiedź

 

Źródło artykułu: