Eliminacje Euro 2020. Estonia - Niemcy. Niechlubny rekord Emre Cana

Emre Can w 14. minucie meczu eliminacji Euro 2020 Estonia - Niemcy zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. To pierwsza taka sytuacja od 2003 roku w tych rozgrywkach.

Dominika Pawlik
Emre Can (w środku) Getty Images / Martin Rose/Bongarts / Na zdjęciu: Emre Can (w środku)
10 września 2003 roku Edgar Davids został wyrzucony z boiska podczas meczu Holandia - Czechy (1:1). Miało to miejsce w meczu eliminacyjnym do Euro 2004, już w 13. minucie meczu.

Emre Can spędził na murawie dokładnie minutę dłużej, bo czerwony kartonik od sędziego ujrzał już w 14. minucie starcia Estonia - Niemcy. Zawodnik został wykluczony z meczu za faul na Franku Liivaku, pomocniku reprezentacji gospodarzy. Can próbował wybić piłkę rywalowi, ale nie udało mu się trafić w piłkę, a w nogi Estończyka.

-> Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna. Szczęśliwy gol Piątka. Tak wygraliśmy w Skopje (wideo)

Sędzia nie miał wątpliwości, że za ten czyn w pobliżu pola karnego zawodnik powinien otrzymać taką, a nie inną karę. Protestować próbował Manuel Neuer, ale arbiter z Bułgarii nie miał wątpliwości.

Przypomnijmy, że reprezentacja Niemiec rywalizuje w grupie C o awans do Euro 2020. Zwycięstwo z Estonią sprawi, że kadra Joachima Loewa zrówna się punktami z Holandią i tym samym odskoczy na trzy "oczka" kadrze Irlandii Północnej.