Ekstraliga kobiet: Medyk Konin lepszy w hicie. Mistrz rozgromił beniaminka

Medyk Konin pokazał klasę w starciu z Czarnymi Sosnowiec i wygrał w najciekawszym meczu kolejki 2:0. Górnik Łęczna bez najmniejszych problemów rozbił KKP Bydgoszcz 8:0. Triumf na koncie zapisał również AZS UJ Kraków, który pokonał Mitech Żywiec 2:0.

Adam Popek
Adam Popek
piłkarki Medyka Konin Newspix / Wojciech Szubartowski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarki Medyka Konin
Medyk Konin wiedział, że czeka go dość trudne zadanie i tak rzeczywiście było. Ekipa Czarnych umie wysoko zawiesić poprzeczkę, ale tym razem rywal okazał się sprytniejszy.

Pierwszego gola zdobyła w 33. minucie Natalia Chudzik. Konsekwentna praca i budowanie akcji ofensywnych przyniosło efekt w 60. minucie, gdy do siatki trafiła legendarna Anna Gawrońska. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale nie zdołali ustrzelić choćby gola kontaktowego.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 0:2 (0:1)
0:1 - Natalia Chudzik 33'
0:1 - Anna Gawrońska 60'

Górnik Łęczna zgodnie z oczekiwaniami rozprawił się z beniaminkiem, KKP Bydgoszcz, który musi wykonać jeszcze wiele pracy, by przeciwstawiać się najlepszym. Mistrz zdominował boiskowe wydarzenia i co chwilę gościł pod polem karnym swojego rywala.

W ten sposób kompletował kolejne trafienia, a hat-trick na koncie zapisała Ewelina Kamczyk.

8:0 - Agnieszka Jędrzejewicz 80'

AZS UJ Kraków należycie spisał się w konfrontacji z Mitechem Żywiec. Wiedział, że ma przewagę umiejętności i doświadczenia. Te atuty wykorzystał, a kluczowe okazały się wydarzenia w środkowej partii spotkania.

Tuż przed przerwą prowadzenie krakowiankom dała Justyna Maziarz. Po zmianie stron natomiast piłkę w siatce umieściła Ewelina Bolko. Więcej bramek nie padło, a AZS UJ dowiózł do końca bezpieczny dla siebie rezultat.

Mitech Żywiec - AZS UJ Kraków 0:2 (0:1)
0:1 - Justyna Maziarz 44'
0:2 - Ewelina Bolko 50'

UKS SMS Łódź świetnie spisał się w wyjazdowym pojedynku w Szczecinie, gdzie okazał się znacznie lepszy od miejscowej Olimpii. Łodzianki trafiły z formą, bo praktycznie wszystko im wychodziło.

Dowodem na to są aż 3 strzelone bramki. Równocześnie, zespół nie stracił żadnego. Ta wygrana pozwala UKS-owi SMS trzymać kontakt z czołówką tabeli.

Olimpia Szczecin - UKS SMS Łódź 0:3 (0:1)
0:1 - Klaudia Jedlińska 27'
0:2 - Klaudia Jedlińska 62'
0:3 - Anna Rędzia 66'

AZS PWSZ Wałbrzych wysoko ograł innego z beniaminków, Rolnik Biedrzychowice. Wałbrzyszanki zdecydowanie przeważały i pokazały, że pod względem sportowego poziomu są zdecydowanie wyżej.

Już w 6 minucie wygrywały 2:0, co dało im spokój w kontekście dalszej części zmagań. Rolnik w całym starciu odpowiedział tylko jednym golem, co nie mogło zapewnić pozytywnego rezultatu.

Warto zaznaczyć, że AZS PWSZ prowadził do przerwy aż 6:0.

AZS PWSZ Wałbrzych - Rolnik Biedrzychowice 7:1 (6:0)
7:1 - Ilona Kujawska 76'

GKS Katowice najadł się trochę nerwów w meczu z AZS-em Wrocław. Sam start zaliczy do udanych, ponieważ już w 8 minucie skutecznym strzałem popisała się Kinga Kozak.

Wrocławianki wyrównały po zmianie stron. W 60 minucie akcję wykończyła Kamila Czudecka i emocje zrodziły się na nowo.

W 79. minucie do gospodyń uśmiechnęło się szczęście, a rywalki mogą mówić o dużym pechu. Piłkę do własnej bramki skierowała Amanda Turowska, co zaważyło na sukcesie GKS-u.

GKS Katowice - AZS Wrocław 2:1 (1:0)
1:0 - Kinga Kozak 8'
1:1 - Kamila Czudecka 60'
2:1 - Amanda Turowska (s.) 79'