La Liga: Granada - Osasuna Pampeluna. Gospodarze lepsi w starciu beniaminków

Granada wygrała i wróciła na podium La Liga. Na otwarcie dziewiątej kolejki Andaluzyjczycy pokonali 1:0 innego beniaminka, Osasunę Pampeluna.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Osasuny Pampeluna Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: piłkarze Osasuny Pampeluna
Granadzie wystarczył jeden cios zadany po stałym fragmencie gry. Ignacio Vidal popełnił błąd na lewej stronie zaraz przed własnym polem karnym, a rywale to bezlitośnie wykorzystali. W 38. minucie z tej pozycji celnie dośrodkował Alvaro Vadillo, a precyzyjnie głową uderzył Domingos Duarte. Trafienie z pierwszej połowy przesądziło o losach rywalizacji dwóch beniaminków La Liga.

Osasuna ma czego żałować. Dziesięć minut wcześniej sama miała wyborną okazję, ale Darko Brasanac z kilku metrów trafił prosto w bramkarza. Później jego koledzy nie mieli tak wybornych okazji, ale mocno się starali.

Po godzinie gry odważnie sprawy w swoje ręce wziął Roberto Torres, który huknął ze znacznego dystansu. Pomocnik Osasuny chciał wykorzystać to, że bramkarz rywali był oddalony od własnej bramki. Jednak Rui Silva zdążył sparować piłkę na poprzeczkę.

-> Zamieszanie z nową datą El Clasico. La Liga nie zgadza się z pomysłem klubów

Granada skutecznie się broniła do ostatniego gwizdka. To ona sięgnęła po trzy punkty, mimo że oddali więcej strzałów i mieli więcej okazji po stałych fragmentach gry (w statystyce rzutów rożnych zdeklasowali gospodarzy stosunkiem 7:2). Koszmar Osasuny dopełniła w końcówce druga żółta kartka dla Frana Meridy w doliczonym czasie gry.

Z kolei Andaluzyjczycy wrócili na drugie miejsce w tabeli. Mają 17 punktów, o jeden mniej od pierwszego Realu Madryt. Jednak w sobotę może ich przegonić FC Barcelona i Atletico Madryt. Osasuna z 11 punktami znajduje się w połowie tabeli.

Granada CF - Osasuna Pampeluna 1:0 (1:0)
1:0 - Domingos Duarte 38'

Granada: Rui Silva - Victor Diaz, Domingos Duarte, Jose Antonio Martinez Gil, Carlos Neva - Yangel Herrera, Maxime Gonalons - Antonio Puertas, Carlos Fernandez Luna (85' Adrian Ramos), Alvaro Vadillo (67' Darwin Machis) - Roberto Soldado (59' Ramon Azeez).

Osasuna: Ruben Martinez - Nacho Vidal, Aridane Hernandez, Facundo Roncaglia, Pervis Estupinan - Oier (62' Fran Merida), Jon Moncayola - Roberto Torres, Darko Brasanac (77' Juan Villar), Brandon (66' Adrian Lopez) - Chimy Avila.

Żółte kartki: Fernandez Luna i Martinez /na ławce/ (Granada) oraz Estupinan, Brandon, Avila, Oier, Hernandez i Moncayola (Osasuna).

Czerwona kartka: Merina (Osasuna) 90+2' /druga żółta/.